آموزش نرم افزار MinerTool

در این مطلب آموزش استفاده از برنامه MinerTool را برای شما آماده کرده ایم. با ماینرزکمپ همراه باشید.

  1. دانلود برنامه

وبسایت AntPool را باز کنید. به قسمت Tools بروید. برای دانلود برنامه ، QR کد را اسکن کنید.

لینک دانلود نرم افزار MinerTool :

https://www.antpool.com/download.htm?m=tools

آموزش نرم افزار MinerTool

  1. کارکرد و امکانات برنامه MinerTool 

1) ScanConfig- اسکن استخراج کننده ها

ابتدا بر روی علامت + که در وسط و یا بالا در سمت چپ قرار گرفته است کلیک کنید تا وارد بخش IP استخراج کننده شوید

آموزش نرم افزار MinerTool

سپس IP استخراج کننده را وارد کرده و بر روی OK کلیک کنید تا به صفحه اصلی بازگردید. اگر بخواهید IP های بیشتری را وارد کنید، می توانید از علامت + که در گوشه بالا سمت چپ قرار گرفته استفاده کنید تا IP های مورد نظر را اضافه کنید. اگر بخواهید IP وارد شده را اصلاح و یا حذف کنید، کافی است IP انتخاب شده را به سمت چپ صفحه بکشید تا گزینه های edit  و delete برای حذف و  یا اصلاح IP ظاهر شود.

IP را انتخاب کنید تا اسکن شود. ( IP انتخاب شده با علامت آبی در سمت چپ نمایش داده خواهد شد) بر روی Scan Miner کلیک کنید. نتیجه اسکن با علائمی که نشان دهنده شرایط استخراج کننده است نمایش داده خواهد شد. این علائم عبارتند از: Normal, HsLow,Offline,Fail.

بعد از اتمام اسکن بر روی Done کلیک کنید تا به صفحه اصلی تنظیمات اسکن(ScanConfig) باز گردید. در صورت تمایل می توانید بر روی View  کلیک کرده تا لیست اطلاعات استخراج کننده با جزئیات برای شما به نمایش در بیاید. این اطلاعات شامل شرایط استخراج کننده مانند Normal , HsLow, Offline,  و Fail خواهد بود. پارامترهای دیگر مربوط به استخراج کننده نیز در این بخش به نمایش در خواهد آمد. با کلیک بر روی دکمه ای که در بالا سمت چپ صفحه قرار گرفته، وضعیت صفحه به نمایش عادی تغییر پیدا خواهد کرد.

استخراج کننده هایی که در لیست قرار دارند را می توانید بر اساس پارامترهای مختلف به دلخواه مرتب کنید. این پارامترها شامل IP استخراج کننده، شرایط، مدل، Hs در مقطع زمانی کنونی، Hs میانگین و غیره می شوند.

مرتب سازی بر اساس IP استخراج کننده: بر اساس ارزش عددی IP مرتب سازی انجام می شود.

مرتب سازی بر اساس Hash Rate: بر اساس Hs مقطع زمانی کنونی و Hs میانگین مرتب سازی صورت می پذیرد.

مرتب سازی بر اساس شرایط استخراج کننده: با کلیک بر روی دکمه Status استخراج کننده ها بر اساس شرایط مرتب سازی می شوند.

مرتب سازی بر اساس مدل: استخراج کننده ها بر اساس مدل های آنها مرتب سازی می شوند.

بعد از اتمام اسکن، به صفحه اصلی باز گردید و برای نمایش خط اتصال استخراج کنند، بر روی View Details کلیک کنید. می توانید اطلاعات مربوط به هر پارامتر را با جزئیات مشاهده کنید.

برای انتخاب یک استخراج کننده بر روی آن کلیک کنید ( استخراج کننده انتخاب شده با رنگ آبی نمایش داده خواهد شد)، و سپس برای راه اندازی مجدد استخراج کننده بر روی دکمه Reboot   کلیک کنید.

2) تنظیمات اسکن. تنظیمات استخر استخراج

IP مورد نظر را برای دسترسی به تنظیمات انتخاب کرده و بر روی Config pool کلیک کنید. نوع ارز مورد نظر را انتخاب کرده و بر اساس آن استخر1، استخر2 و استخر 3 را انتخاب کنید. و بعد بر روی دکمه Apply کلیک کرده و منتظر بمانید تا تنظیمات کامل شود.

بعد از اتمام کار تنظیمات، بر روی View کلیک کنید تا جزئیات تنظیمات مربوط به استخراج کننده به نمایش در بیاید. برای ورود به پشت صحنه استخراج کننده نیز می توانید از IP استخراج کننده استفاده کنید و تنظیمات استخراج کننده را از آنجا مورد بررسی قرار دهید.

3)  IP  ثابت

در صورتی که تنظیمات را برای استخراج کننده بر روی IP ثابت قرار دهید، تلفن همراه شما به صورت خودکار IP حال حاضر را شناسایی می کند. برای این منظور موبایل و استخراج کننده شما هر دو باید در یک محدوه IP قرار داشته باشند و از یک IP استفاده کنند. IP ثابت را وارد کنید و بر روی Start کلیک کنید. سپس بر روی دکمه IP Report بر روی استخراج کننده خود کلیک کنید. چند ثانیه صبر کنید تا IP ثابت وارد شده با موفقیت وارد تنظیمات شود. بعد از اتمام تنظیمات یک استخراج کننده، IP ثابت به صورت خودکار به عدد بعدی تغییر پیدا خواهد کرد و شما می توانید بر روی دکمه IP Report برای استخراج کننده های دیگر کلیک کنید. بعد از اتمام تنظیمات بر روی Done کلیک کنید.

4) تنظیمات. هشدار هش ریت پایین.

برای شناسایی استخراج کننده هایی که هش ریت عادی ندارند، و یا دما و سرعت فن آنها عادی نیست، در بخش تنظیمات هشدارAlarm Setting) ( می توانید برای هش ریت پایین، دمای بالا و سرعت فن، مقادیری را تعریف کرده و دکمه Save  را بزنید تا در صورت بروز هر اتفاق غیر عادی به شما هشدار دهد. به این ترتیب استخراج کننده هایی که در شرایط عادی قرار نداشته باشند، با رنگ قرمر نمایش داده خواهند شد

5) تنظیمات استخر(Pool Setting)

استخر پیش فرض در این برنامه Antpool است. استخراج کننده و رمز عبور از به شکل پیش فرض تعیین شده اند. شما می توانید آدرس استخر، رمز عبور و استخراج کننده را در این صفحه و بر اساس نیاز خود تغییر دهید. بعد از اتمام تنظیمات به صفحه اصلی برگردید. استخری که تازه به تنظیمات اضافه شده، در بخش ScanConfig-Config Pool نمایش داده خواهد شد. از آن قسمت می توانید تغییرات را به صورت مستقیم اعمال کنید.

6) تنظیمات- رمز عبور فعلی استخراج کننده

نام کاربری پیش فرض برای برنامه AntMiner ، root تعریف شده است. رمز عبور پیش فرض نیز root  تعیین شده. رمز عبور را می توانید به راحتی تغییر دهید. اگر رمز عبور برای ورود به استخراج کننده تغییر داده شده، لطفا رمز جدید را در نرم افزار نیز وارد کنید، در غیر این صورت، این مسئله بر روی تنظیمات اسکن و باقی عملکردهای نرم افزار تاثیر منفی خواهد گذاشت. اگر از رمز عبور پیش فرض استفاده میکنید، نیازی به به روز رسانی رمز عبور در نرم افزار نخواهد بود.

7) تنظیمات – زبان

این نرم افزار زبان های چینی و انگلیسی را پشتیبانی می کند. می توانید بر اساس نیاز خود یکی از این دو زبان را انتخاب کنید.

8) در صورتی که سوال دیگری در مورد این نرم افزار داشتید، می توانید با مرکز پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید:

support@bitmainhelp.zendesk.com

0

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید