ارز بایننس

اگر در زمینه رمزارزها یک سرمایه گذار حرفه ای و یا حتی تازه کار هستید، احتمالاً در مورد ارز بایننس شنیده اید، به این دلیل که binance بزرگترین کارگزاری ارز رمزنگاری شده به جهت اندازه معاملات می باشد. بایننس از ترکیب دو اسم باینری و فاننس تشکیل شده است. اگر از پلتفرم این کارگزاری استفاده کرده باشید باید بدانید که بایننس از رمزارز خودش با اسم binance استفاده می کند.

ارز بایننس چیست؟

بایننس یک رمزارز است که توسط کارگزاری binance منتشر شده است. سمبل این ارز BNB می باشد. که براساس بلاک چین Ethereum می باشد، و مثل Ether توکن BNB محرک تمام فعالیت ها در سایت Binance.com می باشد.

سکه بایننس توسط کاربران به منظور پرداخت هزینه های سرویس های ارائه شده توسط کارگزاری بایننس استفاده می شود. که این خدمات شامل: هزینه معاملات، هزینه تبدیل ارز، و هزینه لیستینگ می باشد. بعلاوه، مثل ارزهای رمزنگاری شده دیگر، BNB می تواند در سایر کارگزاریهایی که از این ارز پشتیبانی می کنند، معامله شود.

سرمایه گزاری در ارز بایننس:

بایننس در سال 2017 توسط Changpeng Zhao و همکارش Roger Wang ارائه شد. Changpeng که با نام CZ معروف است، بنیانگذار کارگزاری ابری BijieTech و OkCoin می باشد.

Binance در ابتدا در چین شروع به فعالیت کرد ولی پس از اعلام تحریم توسط دولت چین به ژاپن انتقال پیدا کرد. در مارچ سال 2018، این شرکت از طرف اداره سرویس های مالی ژاپن هشداری دریافت کرد، که باید فعالیت های خود را در این کشور لغو کند. اینطور گزارش شده است که، این کارگزاری در حال انتقال به مالت می باشد.

ارز بایننس تاکنون بیش از 200 میلیون توکن BNB بدست آورده است. عرضه اولیه ارز بایننس در جولای سال 2017 انجام شده است. کل توکن ها بین واحدهای مختلف تخصیص داده شده بود که به صورت زیر می باشد:

 • 100 میلیون توکن معادل با 50 % توکن BNB برای عرضه اولیه در نظر گرفته شد.
 • 80 میلیون معادل با 40%توکن BNB متعلق به تیم مؤسس بود.
 • 20 میلیون معادل 10% توکن BNB برای سرمایه گذار Angel در نظر گرفته شد.

مزایای ارز بایننس:

ارز بایننس

از آگوست سال 2018، ارز بایننس در بلاک چین Ethereum موجود می باشد. در مارچ سال 2018، طی بیانیه ای شرکت اعلام کرد که قصد منتقل شدن به بلاک چین خود را دارد، که در حال توسعه می باشد. با داشتن بلاک چین مخصوص به خود، ارز بایننس به ارز نامترکز تبدیل خواهد شد، و این بدین معناست که توکن ERC-20 که براساس توکن BNB می باشد نیز به بلاک چین جدید منتقل خواهد شد.

انطباق سفارشات:

قابل ذکر است که بدانید نقش اصلی کارگزاری های رمزارزها تسهیل کردن امر خرید و فروش از مصرف کنندگانی است که به طور مستقیم اقدام به خرید و فروش نمی کنند. کاربران از خدمات کارگزاری استفاده می کنند تا بتوانند سفارش برای خرید و یا فروش رمزارز خود را با کاربر دیگری که قصد خرید و یا فروش آن ارز را دارد، انتقال دهند. یکی از مهم ترین دغدغه ها برای کارگزاری ها ماکزیمم معاملات همزمان است. کارگزاری بایننس از یک موتور انطباق بسیار قوی استفاده می کند، که می تواند بیش از 1400000 معامله در ثانیه را کنترل کند، و این ویژگی ارز بایننس را به سریعترین کارگزاری رمزارز تبدیل کرده است.

قدرت نقد پذیری:

یک کارگزاری ارز رمزنگاری شده نمی تواند موفق باشد، مگر اینکه از ویژگی نقدپذیری کافی برخوردار باشد. از آگوست سال 2018، بایننس بیش از 380 رمزارز را معامله کرده است، و بنابراین یکی از شلوغ ترین صف سفارشات را در بازار ارز رمزنگاری شده دارا می باشد. این کارگزاری مملو از ارزهای رمزنگاری شده با قیمت های رقابتی می باشد، که این وضعیت به کارگزاری این امکان را داده است که معاملات را بسیار سریع پردازش کند.

ارز بایننس یک پلتفرم چندزبانه است و به 13 زبان که شامل انگلیسی، چینی، ژاپنی، اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی، روسی،کره ای، آلمانی، هلندی، ویتنامی،پرتغالی، و ترکی می باشد. این ویژگی دامنه استفاده از ارز بایننس را در سراسر جهان گسترده کرده است.

پشتیبانی از انواع دستگاهها:

Binance به منظور استفاده راحت کاربران، در چندین پلتفرم در دسترس است. این پلتفرم در دو حالت پایه ای و پیشرفته به منظور آنالیز جامع تر ارزهای رمزنگاری شده در دسترس است. پلتفرم هایی که بایننس از آن ها پشتیبانی می کند به شرح زیر است:

 • مشتری معاملات تحت وب
 • مشتریان تحت ویندوز
 • مشتریان تحت اندوید
 • مشتریان HTML5 روی گوشی
 • REST API

شیوه پرداخت:

همان طور که پیش تر به آن اشاره شد، بایننس از توکن ارز بایننس برای دریافت خدمات ارائه شده توسط پلتفرم استفاده می کند، و این ویژگی برای کاربران بسیار جذاب است.  تا آگوست 2018، پلتفرم به ازای انجام هر معامله 0.1% کمیسیون دریافت می کرد، اما در صورت استفاده از ارز بایننس (BNB)، تخفیفی در اختیار کاربران قرار می گرفت. نرخ تخفیف ها به صورت سالیانه در نظر گرفته می شود. در جدول زیر می توانید این مقادیر را مشاهده کنید:

Year 1st Year 2nd Year 3rd Year 4th Year 5th Year
Discount Rates 50% 25% 12.5% 6.75% 0%

 خرید ارز بایننس:

امکان استخراج ارز بایننس وجود ندارد چرا که تمام توکن ها در زمان ورود به بازار استخراج شده بودند. بنابراین، کاربران به منظور دریافت BNB می توانند با انجام مبادلات در کارگزاری، ارزرمزنگاری شده BNB دریافت کنند.

از آنجایی که بایننس خود یک کارگزاری می باشد، امکان مبادله BNB با بیش از 70 نوع ارزرمزنگاری شده را فراهم کرده است.

ایده آل ترین روش معامله ارزرمزنگاری شده مقایسه نرخ آن در کارگزاری های مختلف است. با استفاده از این روش با بهترین نرخ ارز خود را مبادله خواهید کرد. پلتفرم CoinSwitch چنین شرایطی را فراهم کرده است.

CoinSwitch بزرگترین کارگزاری گردآورنده پلتفرم ارز رمزنگاری شده می باشد، که اجازه معامله بیش از 350 نوع رمزارز با همراه بیش از 45000 جفت ارز را فراهم کرده است. چارت قیمت ها از تمام کارگزاری ها بدست آمده است، بنابراین، کاربران می توانند نرخ ارزهای رمزنگاری شده را در کارگزاری های مختلف مقایسه کنند. از طرفی دیگر، کاربران می توانند عملکرد گذشته و حال ارزهای رمزنگاری شده را با استفاده از جدول عملکردی که در وب سایت موجود است، را مشاهده کنند.

کیف پول توکن BNB:

ارز بایننس

درست شبیه به سایر کارگزاری های رمزارزها، Binance کیف پولی را به منظور ذخیره ارز بایننس و تمامی ارزهایی که در کارگزاری بایننس معامله می شود، را طراحی کرده است. در جولای سال 2018، بایننس کیف پول Trust Wallet را معرفی کرد، که کیف پولی برای ذخیره توکن هایی که بر مبنای Ethereum هستند، می باشد. با این حال، امکان ذخیره BNB در سایر کیف پول های Ethereum را نیز دارد. تعدادی از محبوب ترین آنها عبارتند از:

 • MyEtherWallet
 • Metamask
 • Mist
 • Ledger Nano S
 • Trezor

آینده ارز بایننس:

از آگوست سال 2018، سکه بایننس بیش از 875 میلیون دلار سرمایه دریافت کرده است. این میزان سرمایه این ارز را در رده 17 ام به لحاظ میزان سرمایه قرار داده است.

تیم مدیریتی بایننس برنامه ریزی کرده است که هر ساله 20% از سود سه ماهه خود را به منظور بازخرید توکن BNB هزینه کند. این روند تا زمانیکه 100 میلیون BNB در بازار وجود داشته باشد، ادامه می یابد.

تا الان چهار دوره بازخرید توکن انجام شده است، که این میزان بازخرید یعنی کاهش 192,443,301 توکن BNB می باشد.  همچنین، تا آگوست 2018، 95.51 میلیون توکن در بازار موجود بوده است.

در 25 جولای سال 2017، BNB با قیمت 0.115203 دلار به صورت آنلاین به فروش رسید. پس از عرضه اولیه برای چند ماه نرخ رشد ارز بایننس بسیار کوچک بود، اما پس از اواسط دسامبر سال 2017 به صورت تصاعدی افزایش یافت.

در مقایسه با سال 2017، قیمت ارز بایننس در سال 2018 بی ثباتی بیشتری را تجربه کرد. قیمت در جولای سال 2018 به شدت افزایش یافت، یعنی زمانیکه قیمت BNB به بیشترین مقدار یعنی 24.91 دلار رسید، و پس از آن سقوط قیمت را تجربه کرد. در 14 آگوست سال 2018، قیمت به حدود 9 دلار رسید، که نسبه به روز قبل 22% کاهش یافت.

تفاوت ارز بایننس با سایر ارزهای رمزنگاری شده:

برخلاف بیت کوین، سکه Binance محدود به پرداخت های peer-to-peer نیست، و جز بنیادی اکوسیستم بایننس محسوب می شود. توکن BNB اساساً ابزاری برای جمع آوری سود در پلتفرم است.

توکن BNB  ویژگی های منحصر به فردی دارد. با استفاده از این ارز کاربران می توانند مشمول تخفیف مازاد در سیستم شوند، چنین ویژگی در مورد ارزهای رمزنگاری شده دیگر وجود ندارد.

علاوه بر کارگزاری رمزارزها، بایننس پلتفرمی با نام Binance Labs برای سرمایه گذاری در پروژه های بلاک چین فراهم کرده است. که بستری برای سرمایه گذاری و بهبود بلاک چین، کارآفرینی در زمینه ارز رمزنگاری شده، و پروژه های مرتبط در این حوزه فراهم کرده است.

آیا باید در ارز بایننس سرمایه گذاری کرد:

بایننس  از جمله پروژه هایی است که با سرعت رشد تصادفی خود جامعه ارزرمزنگاری شده را هیجان زده کرد. در طول یک سال، Binance تبدیل به بزرگترین کارگزاری ارز رمزنگاری شده به لحاظ حجم معاملات شد.  این پیروزی، توجه های زیادی را به خود جلب کرد.

بایننس توسط تیم قوی و کوشایی پشتیبانی می شود، و اعضای تیم توسعه در این زمینه دارای سابقه فعالیت مرتبط بوده و به همین دلیل انتظار می رود که در زمینه توسعه پروژه ها موفق عمل کنند. این تیم تاکنون در زمینه افزایش امنیت این پروژه بسیار موفق بوده اند. در سال 2018، قدرت امنیتی بایننس توسط حمله هکرها مورد آزمایش قرار گرفت، که بدلیل امنیت بالای سیستم عملیات هکرها موفقیت آمیز نبود.

همنچنین، پلتفرم قابلیت سودآوری بالایی را دارا است. در 14 آگوست 2018، قیمت آن به 9 دلار رسید که حدود 8000% نسبت به زمان عرضه اولیه رشد داشته است.

بعلاوه، بایننس دارای مدل اقتصادی رو به رشدی است، که امکان بازخرید 100 میلیون توکن BNB را فراهم کرده است. کاهش موجودی توکن BNB منجر به افزایش تقاضای آن خواهد شد.

0

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید