افزایش هش ریت آمریکا

تقریبا در تمام طول دوران خود، ماینینگ بیت کوین در انحصار شرکتهای چینی بوده است. بیشترین تعداد از بزرگترین استخرهای استخراج تولید کنندگان چیپ الکترونیکی و دستگاه های اسیک در این کشور فعالیت می کنند. برندون ارواناجی که در شرکت ماینینگ لیر وان فعالیت میکند اعلام کرده است که افزایش هش ریت آمریکا مسئله ای مربوط به امنیت ملی به شمار می رود.

چین استخراج بیت کوین را در انحصار دارد و بسیاری از شرکت های شناخته شده در این زمنیه مانند بیت مین، کنان، و ای بنگ در این کشور فعالیت می کنند. بزرگترین استخرهای استخراج دنیا نیز در این کشور مشغول به کارند و قیمت پایین برق مردم را بیشتر به این کشور ترغیب می کند.

شرکت آمریکایی لیر وان قصد دارد جایگاه آمریکا را در صنعت استخراج بیت کوین بهبود بخشد. طبق گزارش های گذشته این شرکت قصد دارد دستگاه های مانینیگ را به کار بیاندازد و همچنین چیپ های تولید خود را در تگزاس تولید و استفاده کند.

این شرکت با تشکیل یک گروه قصد دارد هش ریت آمریکا را در شبکه افزایش داده و سهم بیشتری از شبکه بیت کوین را در اختیار داشته باشد. این گروه شامل سرمایه گذارانی مانند جنسیس ماینینگ، بلاک بیس و لیر وان خواهد بود.

بر اساس گزارش های اکتبر سال گذشته، آمریکا تنها 5 درصد از هش ریت بیت کوین را در اختیار دارد که به نسبت 60 درصد چین بسیار ناچیز است.

برندون ارواناجی از بخش امنیت این شرکت اعلام کرده است که این شرکت با تولید چیپ های مختص به خود و تامین انرژی مورد نیاز خود کاملا مستقل از چین به مانینگ خواهد پرداخت.

وی اعلام کرده است که افزایش هش ریت آمریکا در راستای تامین امنیت ملی خواهد بود. برندون عنوان داشته است که سهم آمریکا از هش ریت جهانی به زودی به خطری برای امنیت ملی آمریکا محسوب خواهد شد و بیت کوین در سال های آینده بسیار مهم تر حال خواهد بود.

با اینکه خیلی دور از انتظار به نظر می رسد، افرادی که دیدگاه خوش بینانه ای به آینده بیت کوین دارند، معتقدند بیت کوین به عنوان ارز واحد پشتیبان بین المللی به شمار خواهد رفت. با این حساب به راحتی می توان به این نتیجه رسید که برای داشتن اقتصاد قوی باید هش ریت بسیار بالایی را در اختیار داشت. در اخبار مرتبط نیز شنیده شد که غول صنعت رمزارزها، بیت مین، قصد داشت که یک مجموعه مایینگ در تگزاس راه اندازی کند که برخورد با پاره ای از مشکلات باعث فسخ قراداد با شرکت مدیریت سایت، دی ام جی بلاک چین شد. بر اساس گزارشات، قرار داد توجیه اقتصادی برای طرفین نداشته و هر دو طرف با توافق قرارداد را فسخ کردند.

0

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید