اهدای داوطلبانه درصدی از جایزه لایت کوین

بنیانگذار لایت کوین چارلی لی از اهدای داوطلبانه درصدی از جایزه لایت کوین  توسط استخرهای استخراج  به عنوان راهی برای توسعه این رمزارز یاد کرد که می تواند به عنوان الگویی برای ارزهای دیگر نیز باشد.

وی اظهار داشت که معتقد است راه بهتر برای جذب سرمایه جهت توسعه این است که استخرهای استخراج به صورت داوطلبانه بخشی از جایزه بلاک خود را به این امر اختصاص دهند.

وی همچنین عنوان داشت که بد نیست برای شروع ماینرهای لایت کوین 1 درصد معادل 0.125 لایت کوین را به این بخش اختصاص دهند که در سال چیزی بالغ بر 1.5 میلیون دلار خواهد بود.

با اهدای 1 درصد به صورت مداوم سرمایه برای توسعه دائم این رمزارز در اختیار خواهد بود.

وی در این مورد توضیح داد که با توجه به قیمت لایت کوین، 1 درصد ار جایزه بلاک ها در حدود هفت برابر بیشتر از مخارج سالانه لایت کوین خواهد بود و حتی اگر تعداد کمی از ماینرها به اندازه کافی دست و دلباز باشند تا بخشی از جایزه خود را به این مقوله اختصاص دهند، این بنیاد قادر خواهد بود تا بر روی توسعه هسته مرکزی لایت کوین، میمبل ویمبل، لایت والت، ال ان والت به خوبی سرمایه گذاری کرده و کنگره سالانه لایت کوین را نیز برگزار کند.

لی تاکید کرد که این هدایا به صورت داوطلبانه خواهند بود و هر روشی جز آن صحیح نیست.

مشکلات تامین سرمایه

جذب سرمایه به اندازه کافی برای راه اندازی و اداره یک کسب و کار بسیار دشوار است. این موقعیت در مورد کسب و کار های مبتنی بر روش غیر متمرکز سازی بسیار دشوار تر خواهد بود.

شایعاتی در اواخر سال 2019 شنیده می شد که عنوان می کرد لایت کوین در حال ورشکستگی است که لی آن را در 13 اکتبر تکذیب کرد. وی در این مورد اظهار داشت به این اخبار احمقانه و کذب نباید توجه کرد و این بنیاد تا 2 سال سرمایه لازم را در دست دارد.

پیشنهاد اهدای داوطلبانه درصدی از جایزه لایت کوین توسط لی بعد از آن اعلام شد که گردانندگان بیت کوین کش، راجر ور و جیهان وو طرح تامین سرمایه زیرساخت ها را اعلام کردند که در نظر داشت 12.5 درصد از جایزه بلاک را به سرمایه گذاری اختصاص دهند.

دوج کوین در واکنش به حمله 51 درصد ماینینگ خود را با لایت کوین ادغام کرد که استخراج هر دو رمزارز به صورت همزمان را ممکن ساخت. لی در این مورد عنوان داشت که با ادغام دوج کوین و لایت کوین، ماینرها تا 105 درصد جایزه بیشتری کسب می کنند و در نتیجه اختصاص تنها 1 درصد برای توسعه و پیشرفت شبکه توجیه اقتصادی دارد.

در نهایت لی این ایده را مطرح کرد که ماینرها می توانند انتخاب کنند که مبلغ اهدایی در کدام پروژه لایت کوین مصرف شود. وی در این مورد تاکید کرد که بسیار حائز اهمیت است که کاربران، سازمان مورد حمایت خود را انتخاب کنند و به همان سازمان کمک کنند.

0

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید