بلاکچین در ایتالیا

در سال 2020 ، استفاده از بلاکچین در ایتالیا با حداکثر توان انجام خواهد شد.

فناوری بلاک چین و لدجرهای توزیع شده در شبکه باید چه هزینه ای را پرداخت کنند تا از تمام ظرفیت هایشان استفاده شود؟ شاخصه های بسیار زیادی وجود دارد که بر روی رشد شدید بلاک چین تاثیرگذار است، که در این میان چهار شاخصه و تجزیه و تحلیل دارای بیشترین تاثیر هستند.

نیاز سریع به انتقال تمرکز از پلت فرم ها به کاربرد آنها، به این معنی که پروژه ها به جای تمرکز بر روی ایجاد پلت فرم های جدید، باید بر روی یافتن کاربری های جدید بر روی پلت فرم های قدیمی تمرکز کنند.

ورود و استفاده از تمام ظرفیت های این پدیده نوآورانه توسط بازیگرهای اصلی دنیای دیجیتال مانند فیسبوک، آمازون، علی بابا و ….

ایجاد قالب هاب قانونی و کار بر روی استاندارد سازی قانون های موجود برای ایجاد شفافیت بیشتر در مورد بلاک چین و تعیین چهارچوب های ارتباطی مبتنی بر آن.

در دسترس بودن نشانگرهای کلیدی عملکرد، اطلاعات و سناریوهایی که به کاربران آشنایی بیشتری در مورد ریسک ها، سود دهی  و منابع موجود در این زمینه ارائه می دهد.

ترکیب این چهار شاخصه و تحقیق و تجزیه و تحلیل در مورد آنها  مطمئنا تاثیر بسزایی در پیشرفت این فناوری در سال 2020 خواهد داشت.

تعداد تحقیقات موجود در زمیه بلاک چین در سال 2019 به 488 عدد رسیده است. این عدد مربوط به تحقیقات در سراسر جهان بوده که با توجه به آنکه در طی چهار سال گذشته در مجموع 1045 تحقیق انجام شده است، این عدد بالاترین تعداد در یک سال بوده است. در مورد جزئیات تحقیقات انجام شده باید گفت که از تمام این تعداد، 158 مورد بر روی تولید کار متمرکز بوده و کمتر از 50 عدد از آنها به مرحله عملیاتی و اجرایی رسیده است. در مجموع می توان گفت که DLT خصوصیات نوآورانه خود را حفظ کرده و این امر را با استفاده از PoC به انجام رسانده است و با توجه به این شرایط به نظر می رسد که توجه شرکت ها و سازمان ها را خود جلب کرده و این سازمان ها همگی در حال حرکت رو به جلو هستند.

می توان گفت حداقل با استفاده از دو فاکتور ارائه شده در بخش ابتدایی، می توان پاره ای مشکلات را حل نمود. این دو فاکتور تمرکز بر کاربرد این فناوری به جای تمرکز بر ایجاد پلت فرم های جدید و ایجاد قالب های قانونی شفاف هستند.

بلاکچین در ایتالیا دو برابر مورد استفاده قرار می گیرد

با توجه به آمار و ارقام ، ایتالیا 16 پروژه را به خود اختصاص داده که ارزش آن به 30 میلیون یورو می رسد و با توجه به اینکه این ارزش در سال 2018 به 15 میلیون یورو می رسیده است، می توان گفت که این عدد دو برابر شده است. بخش اقتصادی، بیمه و PA بیشترین سهم را از پروژه ها داشته اند، ولی میزان انعطاف پذیری و رشد در بخش محصولات خوراکی کشاورزی قابل توجه بوده است. در میان 488 پروژه در سطح بین المللی، سهم توسعه اقتصادی 67 مورد بوده و سهم محصولات خوراکی کشاورزی 15 طرح توسعه بوده است.

ولی بلاک چین در چه زمینه هایی مورد استفاده قرار گرفته است؟ پرداخت و مدیریت اسناد پروژه هایی هستند که بیشترین کار بر روی آنها انجام شده و بخش دیگر بررسی زنجیره عرضه و تقاضا بوده است.

با توجه به اطلاعات تحقیقاتی موجود می توان به سادگی مشاهده کرد که شرکت ها و سازمان در 65 درصد از مواقع بر روی پروژه هایی مبتنی بر ایجاد پلت فرم جدید فعالیت داشته اند. به عنوان مثال این سازمان ها بر روی ایجاد یک اپ و ایجاد یک پلت فرم جدیدی کار کرده اند که ماه ها تا عملیاتی شدن زمان لازم دارد. و تنها 35 درصد از اپ ها برروی پلت فرم های موجود قرار گرفته اند. استفاده از پلت فرم های قدیمی دارایی مزیت های غیر مستقیمی است که از جمله آن می توان به پیشرفت و بهبود عملکرد این پلت فرم ها اشاره کرد.

0

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید