شرکت AB InBev

شرکت AB InBev که مالک برند بودوایزر است با استفاده از بلاک چین به کمک کشاورزان آفریقایی می آید. سیستم مبتنی بر بلاک چین که با مشارکت BanQu توسعه یافته است تمام تامین کنندگان محلی را ردیابی می کند و جایگزین سیستم قدیمی کاغذی خواهد شد.

شرکت AB InBev یک شرکت چند ملیتی است. بسیاری از نام های مطرح مانند بودوایزر و کورونا از محصولات این شرکت به شمار می روند.

این شرکت رویکردی را اتخاذ کرده که به کمک آن می توان تامین کنندگان محلی را شناسایی کرده و با نظام مالیاتی همگام کرد تا این تامین کنندگان نیز در اقتصاد کشور نقشی داشته باشند، ولی با این وجود این مسئله در آفریقا با چالش هایی رو به روست چرا که زیرساخت های بانکی در این قاره چندان توسعه یافته نیست و اسناد کاغذی نیز به سختی به کشاورزان حاشیه نشین می رسد.

این شرکت با مشارکت BanQu که متخصص در یافتن راهکارهای مبتنی بر بلاک چین است سیستمی را معرفی کرده است که سوابق کشاورزان محلی را که مالت و جو به کارخانه ارسال می کنند را ذخیره می کند. بدین ترتیب درآمد این کشاورزان نیز برای نظام مالی روشن می شود و از جهتی این افراد می توانند حساب بانکی داشته و از اعتبارات بهره مند شوند.

مدیر عامل شرکت AB InBev ، کارلوس بریتو، در کنفرانس داووس اظهار داشت که کشاورزانی که به واسطه نداشتن حساب بانکی و عدم توانایی در اثبات میزان درآمد خود نمی توانستند از خدمات بانکی بهره مند شوند حال با استفاده از این فناوری می توانند بخش از نظام بانکی و مالی باشند.

دسترسی به خدمات بانکی به کشاورزان محلی کمک می کند تا وسایل کارآمد تر کشاورزی تهیه کنند و در نتیجه محصول بیشتری تولید کرده و به درآمد بیشتری نیز برسند. با این فناوری می توان از فساد مالی و دخالت واسطه ها نیز جلوگیری کرد.

بریتو اعلام کرد که واسطه ها پول را الزاما به کشاورزان منتقل نمی کرده اند و حالا کشاورزان می توانند دارایی های خود را اثبات کنند.

وی در ادامه از مزایای دیگر این سیستم صحبت کرد و عنوان داشت که کشاورزان به کشاورزان تجاری تبدیل می شوند و همه می توانند ازمنافع آن استفاده کنند. مصرف کنندگان محصول امن تری در اختیار خواهند داشت و دولت ها نیز می توانند مالیات دریافت کنند و به جای اینکه برای خرید از این کشاورزان پول به اروپا و استرالیا و کانادا برود، پول در آفریقا باقی می ماند.

 محصولات BanQu توسط هزاران کشاورز در هند و اوگاندا مورد استفاده قرار می گیرد.

اوگاندا یکی از کشورهایی است که از بلاک چین استفاده می کند و بایننس شعبه محلی خود را با اینکه رویکرد بانک ملی این کشور نسبت به رمزارزها چندان مثبت نیست در سال 2018 در این کشور باز کرد.

طرح های تقلبی مبتنی بر رمزارزها نیز وجود دارند که اخیرا با کلاه برداری از بیش از 10000 کاربر مبلغی معادل 2.5 میلیون دلار کلاه برداری کرده اند.

0

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید