بهترین ارز برای سرمایه گذاری

از آنجائیکه بلاک چین تبدیل به یک تکنولوژی سودآور شده است، در حال حاضر گزینه های مختلفی از کاندیدای برای بهترین ارز برای سرمایه گذاری وجود دارد. برخی از آنها سودهای همگفتی به همراه دارند درحالیکه برخی دیگر ناامید کننده هستند. نکته قابل توجه اینکه، 10 رمزارز برتر ممکن است برای برخی از سرمایه گذاران از محبوبیت چندانی برخوردار نباشد.

قبل از اقدام به سرمایه گذاری، مهم است تا در مورد ویژگیها و ظرفیت آنها بیشتر بدانیم. به همین دلیل، پیگیری جریان بازار مهم است. درست مانند سایر سرمایه گذاری های بزرگ دیگر، نمی توانید در این مورد با عجله تصمیم بگیرید.

برای مثال، بیت کوین را در نظر بگیرید، شناخته شده ترین رمزارز، که تقریباً همه افراد در مورد آن شنیده اند، به این دلیل که برای سال ها در مرکز توجه ها بوده است. در سال 2017، بیت کوین بشدت افزایش قیمت یافت، پس از آن کاهش قیمت شدیدی و غیرمنتظره ای داشت. در حال حاضر، در حال تلاش است تا دوباره افزایش قیمت یابد. اما همانطور که توسط متخصصان پیش بینی شده است، سال 2019 سال رو به رشدی خواهد بود، بنابراین، باید بدانید چگونه در رمزارزها سرمایه گذاری کنید و با مقدمات پیش از سرمایه گذاری آشنا شوید.

قبل از آنکه تصمیم به سرمایه گذاری بگیرید، باید به سؤالات زیر پاسخ دهید:

 • آیا پس از آنکه سکه ها به بیشترین قیمت خود رسیدند برنامه ای برای فروش دارید؟
 • اگر بله، آیا تمایل به فروش کلی آنها دارید یا می خواهید بتدریج بفروشید؟
 • آیا فاکتوری وجود دارد که منجر به فروش زودتر از موعد شود؟
 • ماکزیمم زیانی که می توانید تحمل کنید چقدر است؟ اگر قدرت تحمل آن را ندارید، نباید سرمایه گذاری کنید.

براساس این پاسخ ها، باید تعیین کنید که آیا قصد سرمایه گذاری بلند-مدت و یا کوتاه-مدت دارید. همچنین، اگر اطلاعات بروزی در مورد عملکرد رمزارزها نداشته باشید، انتخاب رمزارزی برای سرمایه گذاری می تواند بسیار پیچیده باشد. نمی توان در زمینه تصمیمات سرمایه گذاری احساساتی تصمیم گرفت. معیارهای زیادی برای تعیین بهترین رمزارز به منظور سرمایه گذاری وجود دارد. رمزارزها می توانند در برهه ای از زمان افزایش و یا کاهش قیمت داشته باشند، همانطور که اخیراً در مورد XPR بوجود آمد (که جانشین ETH شد و مقام دوم را کسب کرد).

بیت کوین و اتریوم در حقیقت برترین رمزارزها برای سرمایه گذاری هستند اما اجازه دهید به بررسی لیست بهترین ارز برای سرمایه گذاری در سال 2019 بپردازیم:

بهترین ارز برای سرمایه گذاری کدامند؟

 1. زی کش (Zcash):

اگرچه، زی کش یک رمزارز جدید محسوب می شود، در این مدت کوتاه توانسته موفقیت های زیادی کسب کند. مدیر زی کش، Zooko Wilcox-O’Hearn، بسیار آینده نگر است و همواره بدنبال برنامه های پیشرفت و استراتژی های توسعه ای است. در حال حاضر، زی کش دارای 21 میلیون سکه در گردش است. سرمایه گذاری در زی کش ساده است از آنجائیکه می توانید از ویژگی ناشناسی بهره مند شوید. همچنین، می توانید گزارش جزئی از معاملات انجام داده خود را تعیین کنید، بنابراین، زی کش یک ارز مناسب برای سرمایه گذاری است.

قیمت زی کش در حال حاضر 37.28 دلار است. مقدار در گردش زی کش 6,723,069 بوده و دارای ارزش بازار 291,151,010 دلار است. با استفاده از صرافی کوین سوئیچ می توانید زی کش را به بیت کوین تبدیل کنید.

دش باید در لیست بهترین ارز برای سرمایه گذاری قرار گیرد. اگرچه این رمزارز در سال 2015 ارائه شده است، به سرعت به ارزش بازار 2,036,525,273 دلار رسید. در طول این دوره کوتاه، توانسته است بیش از 100 میلیون دلار ارزش معاملات روزانه را کنترل کند به این دلیل که ایمن است. دش جزء بهترین ارز برای سرمایه گذاری است.

قیمت دش در حال حاضر 71.32 دلار است. میزان در گردش دش 9,104,446 است و دارای ارزش بازار 649,987,339 دلار است.

وقتی در مورد نوآوری و بلاک چین صحبت می کنیم دو نام بزرگ به خاطر می رسد، Vitalik Buterin و Da Hongei. نفر اول همانطور که می دانید خالق اتریوم است، درحالیکه دومی خالق سکه نئو است. تکنولوژی نئو توسط یک سیستم Delegated Byzantine Fault Tolerant پشتیبانی می شود که منجر به افزایش پیچیدگی در سیستم شده است. استفاده از سیستم توسعه یافته proof of stake tech نئو را تبدیل به یک ارز‌ مناسب برای سرمایه گذاری کرده است.

در حال حاضر، ممکن است ایده ای در مورد بهترین ارز برای سرمایه گذاری بدست آورده باشید. همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، سرمایه گذاری فرآیندی ریسکی است، بنابراین نباید در انتخاب آن عجله کرد. تصمیمات سرمایه گذاری باید عقلائی گرفته شوند.

قیمت نئو در حال حاضر 10.90 دلار است. موجودی در گردش آن 70,530,000 و دارای ارزش بازار 768,389,129 دلار است.

 • استیم (STEEM):

Steemit یک پلتفرم شبکه اجتماعی است که تصمیم دارد وارد دنیای رمزارزها شود. فعالیت هایی مثل نوشتن وبلاگ ها و کامنت ها، پاداشی به صورت توکن برای نویسنده در پی دارد. این توکن می تواند برای پرداخت های دیگر در آن پلتفرم مورد استفاده قرار بگیرد. این موقعیت بشدت از طرف نویسندگان که تمایل به ارائه کارهای خود از طریق شبکه های اجتماعی دارند، مورد استقبال قرار گرفته است.

قیمت استیم در حال حاضر 0.143925 دلار است. موجودی در گردش استیم 324,344,715 است و دارای ارزش بازار 46,681,253 دلار است.

کاردانو یک پلتفرم توزیع شده است که دارای تکنولوژی بلاک چین برای سکه کاردانو می باشد. به عنوان یک پلتفرم بلاک چین نامتمرکز، کاردانو یک پروژه رمزارز کاملاً open-source است. کاردانو اولین پلتفرم رمزارز براساس کد هسکل (Haskell)، یک محصول صنعتی که در سیستم هایی با اهداف بسیار مهم و حساس بکار برده می شوند، می باشد. کاردانو یک رمزارز ارزان محسوب می شود، بنابراین می تواند یک ارز‌ مناسب برای سرمایه گذاری باشد.

قیمت کاردانو در حال حاضر 0.042622205 دلار است. موجودی در گردش 31,112,484,646 کاردانو است و ارزش بازار آن 1,326,077 دلار است.

 • ترون (TRX):

برخلاف افزایش قیمت های گاه و بیگاه این رمزارز، ترون توانسته است سرمایه گذاران بیشتری جذب کند. زیرا اغلب سرمایه گذاران به ظرفیت آن در چند ماه اخیر پی برده اند. خرید در قیمت پائین یک اصل در حوزه رمزارزها محسوب می شود. ترون توسط Justin Sun ارائه شده است و دارای پلتفرم نامتمرکز می باشد. معاملات سریع و ایمن می توانند از طریق این رمزارز انجام شوند. ایده اصلی حمایت از صنعت سرگرمی است که کاربران را قادر می سازد تا در رسانه های مختلف آپلود و دانلود داشته باشند بدون آنکه واسطه ای مثل گوگل پلی استور وجود داشته باشد.

قیمت ترون در حال حاضر 0.01919575 دلار است. موجودی در گردش ترون   66,140,232,427 بوده و ترون دارای ارزش بازار  1,269,586,304 دلار می باشد.

 • نم (NEM):

نم با رمزارزهای دیگر به دو دلیل متفاوت است. به جای استخراج باید برداشت شود. تفاوت دوم مفهوم proof-of-importance است تا تعیین کند چه کسی بلاک بعدی را برداشت می کند. معاملات نم حدود 6 ثانیه زمان می برد تا ظاهر شوند و 20 ثانیه برای تأیید آن باید زمان صرف کنید. نم بشدت قابلیت مقیاس پذیری دارد که حدود 3000 معامله در ثانیه است، درحالیکه این معیار برای بیت کوین 4 معامله در ثانیه می باشد. مزیت دیگر این است که هزینه معاملات بسیار پائین است در حدود 0.01 ارزش معامله. بنابراین، برای ارسال یک معامله 1000 دلاری باید 10 سنت بپردازید.

نکته دیگر اینکه نم یک درصد بیت کوین از پاور استفاده می کند تا بتواند یک ند را اجرا کرده و یا برداشت کند.

قیمت کنونی نم 0.04076036 دلار است. موجودی در گردش نم 8,999,999,999 و ارزش بازار آن 366,843,218  دلار است.

بایننس نه تنها بزرگترین صرافی رمزارز در دنیا است بلکه سکه ای به همین نام هم می باشد. BNB  از نظر ارزش بازار در لیست 30 رمزارز برتر قرار دارد. بدلیل نقدشوندگی بالا در زمره بهترین ارز برای سرمایه گذاری قرار می گیرد. بایننس چشم انداز وسیعی در بلند مدت دارد و این باعث شده است که در زمان بحران بازار شاهد افزایش قیمت باشد. پس از معرفی 15 توکن جدید، 50 درصد پذیرش بالاتر بدست آورده است.

قیمت بایننس در حال حاضر 20.11 دلار است. موجودی در گردش آن 153,474,825  بایننس است که دارای ارزش بازار 3,086,165,454 دلار می باشد.

 • Ox (ZRX):

Ox جدیدترین رمزارز می باشد که توجه سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب کرده است. در واقع، یک صرافی نامتمرکز توکن های ERC20 است و کاربران می توانند مستقیم و با استفاده از کیف پول اتریوم سفارش بگذارند. میزان نقدشوندگی در مقایسه با سایر رمزارزها بیشتر است، بنابراین، هر شخصی با استفاده از پروتکل می تواند به سفارشات از طرف دیگران دسترسی داشته باشد. وقتی کوئین بیس اطلاع داد که آن را در لیست توکن ERC-20 پلتفرم خود قرار داده است  ZRX  در صدر اخبار قرار گرفت.

قیمت آن در حال حاضر 0.310254 دلار است. موجودی کنونی آن 601,754,345 بوده و دارای ارزش بازار 186,044,874 دلار می باشد.

 1. آنتولوژی (ONT):

آنتولوژی یک بلاک چین با عملکرد قوی بوده و بر روی چندین چین تمرکز دارد. آنتالوژی چشم به برنامه های زمانی رؤیاپردازننده سال آتی دوخته است. حضور درخشان آنتولوژی منجر به افزایش ارزش بازار شده است و آن را تبدیل به بهترین ارز برای سرمایه گذاری کرده است.

قیمت آنتولوژی در حال حاضر 0.861097 دلار است. آنتولوژی در گردش 685,348,625 است و ارزش بازار 588,256,653 دلار دارد.

 سؤالات رایج:

 1. بهترین رمزارز برای سرمایه گذاری در سال 2019 چیست؟

در این راهنما به لیست بهترین ارز برای سرمایه گذاری اشاره کردیم که می توانید مطابق آن عمل کنید.

 • کدام رمزارز بیشترین ظرفیت را دارد؟

رمزارزهای اشاره شده دارای پتانسیل بالایی برای رشد و موفقیت در آینده هستند.

 • آیا سرمایه گذاری در رمزارزها ایمن است؟

میلیون ها معامله گر رمزارز در سراسر دنیا وجود دارند و اغلب آنها از این راه سود بدست می آورند.

 • چه تعداد رمزارز وجود دارد؟

تاکنون، 3047 رمزارز وجود دارد.

 • ارزانترین رمزارز کدام است؟

تعداد زیادی رمزارز ارزان وجود دارد که با قیمت زیر 1 دلار معامله می شوند.

0

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید