توکن های خودآگاه

غول دنیای فناوری IBM، جایزه توسعه خود را به طرحی اهدا کرد که با نام توکن های خودآگاه شناخته می شود و قادر است وقایع یک تراکنش را در حالت آفلاین نیز ثبت کند.

اسناد این اختراع نزد سازمان ثبت اختراعات آمریکا ثبت شده است. این بخش از سازمان مربوط به اطلاعات مالی و پلت فرم های ارزهای الکترونیکی و توکن های تجارت الکترونی بوده است که در بخش تراکنش های آفلاین نیز فعال است. این سیستم برای رهگیری اتفاقات مربوط به تراکنش های آفلاین از توکن های خودآگاه استفاده می کند.

پیگیری و اعتبارسنجی معاملات آفلاین

رهگیری و تایید اعتبار تراکنش های آفلاین در ادامه لینکی میان سیستم و پلت فرم ایجاد می کند که توکن های دیجیتال را تایید اعتبار و رهگیری می کند. این پلت فرم برای آن طراحی شده بود که یک توکن را در تمام طول زمان رهگیری کند و در عین حال تراکنش ها را به صورت همزمان پشتیبانی کرده و خدمات مروبط به تایید اعتبار را به اتمام برساند.

اسنار مربوط به توکن های خودآگاه جزئیاتی را ارائه داده است. در زمانی که کاربر پلت فرم یک تراکنش آفلاین انجام می دهد که یک توکن از پلت فرم در آن دخیل است، سیستمی نیاز است که این توکن را بعد از آنلاین شدن دوباره نمایش داده و اعتبار آن را تایید کند. به نظر می رسد که یک سیستم این چنینی پیشرفت قابل توجهی را در زمینه پردازش اطلاعات مالی در پی داشته باشد.

ایده اصلی در پس این نوآوری در این ایده نهفته بوده است که استفاده از ارزهای جدید و نوین در مورد نحوه اعتبار بخشی و تنظیم تراکنش ها در روش های مختلف پرداخت سوال هایی را بوجود می آورد. مسئله ای که در داد و ستد های سنتی مطرح نبوده است.

استانداردهای توکن جدید

در نوامبر سال گذشته سازمان TTI یک قالب برای استاندارد سازی ساختار توکن ها معرفی کرد. اعضای این سازمان شامل شرکت های بزرگ مبتنی بر فناوری، شرکت های مالی و نرم افزاری مانند IBM، مایکروسافت ، اینتل، EY،  R3 و جی پی مورگان هستند.

خدمات ابری مایکروسافت با نام آزور همچنین اعلام کرده است که خدمات مربوط به مدیریت اطلاعات بلاک چین را ارائه خواهد داد. هدف از ارائه این خدمات آسان سازی و مدیریت هرچه بهتر توکن ها و همگام سازی آنها با استانداردهای صنعت و بازار است.

0

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید