سخت افزار استخراج لایت کوین

یکی از سخت ترین انتخاب ها که یک ماینر رمزارز با آن مواجه است، انتخاب سخت افزار مناسب برای استخراج است. سکه های مختلف دارای نیازمندیهای مختلف به منظور استخراج هستند که نیاز به استفاده از تکتنولوژی های متفاوتی دارند. در این راهنما، در مورد سخت افزار استخراج لایت کوین و بهترین ماینرهای لایت کوین صحبت خواهیم کرد.

درک سخت افزارهای استخراج :

سخت افزار استخراج رمزارز اغلب با عنوان ریگ (rig) خطاب می شود. به بیان ساده تر، یک ماشینی است که به منظور حل مسائل ریاضی و در عوض استخراج سکه مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد. سخت افزار استخراج لایت کوین شبیه ریگ های دیگر رمزارزها است، از این جهت که از طریق اسکریپت فعالیت می کند. اسکریپت ها توابعی هستند که، به کاربران اجازه استفاده از CPU ها برای استخراج رمزارز از سایت های خاصی را می دهد. اگرچه، مانند بقیه سکه ها، لایت کوین دارای پارامترهای ویژه ای است که استفاده از بعضی از ریگ ها را نسبت به سایرین مطلوب تر می کند. اجازه دهید در مورد سخت افزارهای مختلف لایت کوین توضیح دهیم.

انواع سخت افزار استخراج لایت کوین :

سه نوع مختلف سخت افزار استخراج لایت کوین وجود دارد که شامل CPU، GPU و ASIC می باشد.

  • CPU. در این روش از CPU کامپیوتر شما برای استخراج سکه و یا در اینجا لایت کوین استفاده می شود. این روش بسیار ارزان است، اما بسیار کند است تا جائیکه در برخی موارد غیرقابل تحمل می باشد. استخراج با CPU می تواند در هر زمان از کامپیوتر شخصی شما که دارای سیستم عامل های ویندوز، مک و یا لینوکس است، صورت بگیرد.
  • GPU. این روش اصلی ترین روش استخراج است. ریگ های GPU از کارت های گرافیکی به منظور استخراج استفاده می کنند. این روش سریع و کارآمد است (به همین دلیل محبوب است)، اما می تواند هزینه هنگفتی داشته باشد.
  • ASIC. ASIC خلاصه عبارت “Application-Specific Integrated Circuits” است. این روش بهترین ماینر لایت کوین می باشد. ASICهای مختلفی وجود دارند، اما همه آنها با یک هدف طراحی شده اند. این هدف مشترک استخراج لایت کوین ها است.

این سه نوع سخت افزار استخراج لایت کوین تصویر روشن از سرمایه گذاری در تکنولوژی استخراج در اختیار شما قرار می دهد.

نکته ای که باید در ذهن داشته باشید :

اگرچه گزینه هایی برای انتخاب در اختیار دارید، تفاوت بسیاری به لحاظ  کیفیت وعملکرد بین آنها وجود دارد. درحالیکه استخراج از طریق CPU بدترین انتخاب برای استخراج لایت کوین است (و یا هر رمزارز دیگر)، ASICها انتخاب عالی به منظور استخراج می باشند. طبیعتاً، هیچ چیز کاملاً سیاه و یا سفید نیست. مثلاً، استخراج با استفاده از CPU نیاز به سرمایه گذاری در ابزار خاصی ندارد، اگرچه، احتمالاً هزینه های برق مرتبط با آن شما را شوکه خواهد کرد. درحالیکه ASICها گران هستند و به دانش اولیه در مورد مونتاژ سخت افزارهای رمزارزها نیاز دارند.

بهترین سخت افزار استخراج Litecoin :

حال که با سخت افزار استخراج لایت کوین آشنا شدید بهتر است به مبحث ماینرهای لایت کوین نیز پرداخته شود. لیست زیر دارای ترتیب خاصی نیست.

Antminer L3+:

ازنظر کاربران، Antminer L3+ در بین ASICها و یا حتی سایر سخت افزارهای استخراج لایت کوین در حالت کلی برتر است. دستگاه ASIC در سال 2017 توسط شرکتی به نام Bitmain ارائه شد. این شرکت از پشگامان حوزه سخت افزار استخراج رمزارز محسوب می شود و به همین دلیل شهرت یافته است. در طول سالیان، نسخه های متفاوتی از ASICهای لایت کوین منتشر شدند، و Antminer L3+ به عنوان بهترین سخت افزار استخراج Litecoin شناخته می شود.

اگر به سرمایه گذاری در این  نوع از ASIC لایت کوین فکر می کنید، در نظر داشته باشید که نمونه های دست دوم حداقل 350 دلار و نمونه نو آن بیش از 750 دلار است. از طرفی دیگر، این نوع از ASICها  بهترین سخت افزار استخراج Litecoin محسوب می شوند.

GPUها :

استخراج از طریق GPU روش مناسب بعدی برای استخراج لایت کوین می باشد. با اندکی تجسس، متوجه خواهید شد که Nvidia و AMD دو شرکت هستند که بهترین کارت های گرافیکی به منظور استفاده در ریگ های استخراج لایت کوین را تولید می کنند. Nvidia GeForce GTX 1060 و AMD Radeon RX 580 دو نمونه از بهترین کارت های گرافیکی می باشند و رقبا به سختی خواهند توانست کارت گرافیکی با ویژگی های مشابه تولید کنند.

به منظور دستیابی به سودهای هنگفت از طریق استخراج با روش GPU، باید از موانعی عبور کنید. اول، باید ارزان ترین راه خرید GPU را پیدا کنید. یک ماینینگ ریگ موفق که سود قابل توجهی تولید می کند، باید حداقل دارای 5 تا از بهترین کارت های گرافیکی باشد. این ریگ ها حدود 2500 تا 5000 دلار هزینه دارند (که شامل چارچوب، سیستم تهویه، مادربرد و غیره می باشند).

بعلاوه، مهم نیست که دارای یک ماینر قدرتمند باشید اگر قرار باشد تمام درآمد شما صرف هزینه های برق شود. به منظور دریافت سود از استخراج رمزارز، باید به دنبال راهی برای کاهش هزینه های برق مصرفی باشید. یکی از این روش ها، ساخت یک ساختمان و یا اتاق بزرگ در جایی است که هزینه های برق آن کمتر باشد. فضای بزرگ به عملیات تهویه کمک می کند.

استخراج از طریق GPU یکی از روش های محبوب در استخراج ابری نیز محسوب می شود. استخراج ابری بسیار ساده است، شما یک ریگ استخراج را برای مدتی از میزبان اجاره می کنید (شخص و یا شرکت). در آن زمان، تمام درآمدهایی که ریگ کسب کند به شما تعلق می گیرد (به جزء مقدار اندکی فی).

ماینرهای ابری اغلب دارای چندین ریگ بوده که از کارت های گرافیکی متعددی تشکیل شده اند. در حقیقت، به همین دلیل یافتن GPU چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری سخت است.

CPUها :

ماینرهای CPU به سختی می توانند در لیست بهترین سخت افزار استخراج Litecoin قرار بگیرند. دلیل عمده این موضوع این است که، استخراج از طریق CPU به خودی خود سودآور نیست. اگر می خواهید رمزارزهایی مثل بیت کوین، اتریوم، ریپر و یا لایت کوین استخراج کنید، بدلیل داشتن سرعت پایین ممکن است ماهها طول بکشد تا بتوانید سودی بدست آورید. برای اکثر افراد، به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

سناریوی بعدی این است که، حتی ممکن است مقداری پول برای پرداخت هزینه های برق از دست دهید. استخراج از طریق CPU اغلب سود پایینی در هر روز کسب می کند درحالیکه برق زیادی مصرف می کند.

از طرفی دیگر، استخراج از طریق CPU همچنان به صورت عمده برای یک دلیل ساده مورد استفاده قرار می گیرد، این روش در دسترس بودن است. تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر است.

از نظر اکثر کاربران، بهترین پردازشگر برای استخراج لایت کوین AMD Ryzen Threadripper 1950X است. این پردازنده 16 هسته ای بوده و دارای کش L3 بزرگی می باشد. این ویژگی ها به آن اجازه می دهد که تعداد زیادی از رمزارها و آلت کوین های محبوب را استخراج کند.

ویژگی منفی این پردازشگر این است که پاور بالایی داشته و به خودی خود نیز گران است. یک AMD Ryzen Threadripper 1950X جدید حدود 650 تا 800 دلار قیمت دارد.

فرآیند استخراج :

حال که با انواع سخت افزار استخراج لایت کوین آشنا شدید، اجازه دهید که در مورد فرآیند استخراج صحبت کنیم.

در ابتدا، شما باید عملیات ریاضی ساده ای را انجام دهید. یک ماشین حساب بردارید، البته اگر از قبل در مورد روش استخراج لایت کوین تصمیم گرفته باشید، هزینه اولیه تهیه ابزارها را محاسبه کنید (استخراج از طریق CPU از این لحاظ  دارای مزیت است). حالا که برآورد سرانگشتی در مورد هزینه کردید، هزینه برق مصرفی و سیستم خنک کننده را بدست آورید. بدین منظور هزینه برق را در منطقه خود بدست آورده و آن را در پاور ابزار خود ضرب کنید و نتیجه بدست آمده را به هزینه های اولیه اضافه کنید.

سرعت و پاور ریگ خود را در ذهن داشته باشید، درآمدی که ریگ شما در طول یک ماه قادر به تولید آن است را محاسبه کنید. در این مورد به مقدار میانگین نیاز خواهید داشت بنابراین از مقادیر کمینه و بیشینه صرف نظر کنید. سپس، جمع هزینه هایی را که در مرحله قبل بدست آوردید از این مقدار کسر کنید. اگر عدد بدست آمده منفی بود، باید از استخراج لایت کوین صرف نظر کنید، حداقل می توان گفت در موقعیتی شما چنین سرمایه گذاری سودی در پی نخواهد داشت. اگر تحت هر شرایطی تمایل دارید وارد دنیای رمزارزها شوید، از انواع سخت افزار استخراج لایت کوین با هزینه پائین تر استفاده کنید.

اگرچه، اگر اعداد شما را شوکه نکرده باشند و اگر امکان کسب سود از استخراج بیت کوین کمتر از یک دهه باشد، می توانید رسماً یک ماینر رمزارز شوید. البته باید در نظر داشته باشید که پس از تهیه سخت افزار استخراج لایت کوین انتخاب نرم افزار استخراج نیز مهم است.

وقتی بدنبال یک نرم افزار خوب و معروف هستید، همواره در ابتدا امنیت و سپس ماینیگ و سرعت هش، پشتیبانی از مشتریان و شفاف سازی را در اولویت های بعدی قرار دهید. این موارد ویژگی هایی هستند که یک نرم افزار استخراج ایده آل باید داشته باشد و همواره آنها را بروزرسانی کند. امنیت، اولین رکن اساسی است-اگر یک نرم افزار ایمن نباشد، در همان مراحل اولیه آن را نادیده بگیرید. با انتخاب چنین نرم افزارهایی ممکن است نرم افزار هک شده و تمام سکه های شما دزدیده شود. پس از انتخاب نرم افزار آماده استخراج لایت کوین خواهید بود!

نتیجه گیری :

اگر تا به حال برخوردی با سخت افزارهای استخراج رمزارز نداشته اید، در ابتدا برای شناخت آنها کار دشواری در پیش خواهید داشت. سخت ترین قسمت این است که گزینه های زیادی پیش رو دارید. چه نوع سخت افزار استخراج لایت کوین باید داشته باشید؟ بهترین روش استخراج چیست؟ چطور می توان در خرید سخت افزارها و ابزارهای مورد نیاز استخراج بهترین معامله را انجام داد؟ این سؤال و سؤال های مشابه پس از بررسی منابعی که به مبحث استخراج رمزارز پرداخته اند پاسخ داده خواهند شد. فروم های آنلاین، چت روم ها، گروه ها و دیگر جوامع که به بررسی تمامی مسائل در حوزه رمزارزها می پردازند می توانند به شما در این زمینه کمک کنند. بنابراین، به سرعت در یکی از موارد ذکر شده عضو شوید، افراد در این جوامع معمولاً بسیار مهربان هستند.

نکته بعدی که باید در نظر داشته باشید این است که سخت افزارها فرسوده می شوند. البته، سخت افزارهای استخراج لایت کوین که همواره تحت مراقبت باشد عمر طولانی تری خواهند داشت. با این حال، هر ابزاری طول عمر مفید دارد.

به همین دلیل، ایده خوبی است که همیشه یک چشم به بازار هم داشته باشید. هر ساله، سوپر ماشین های جدیدی وارد بازار می شوند. تنها مسئله این است که، افراد خیلی سریع آنها را خریداری می کنند. به همین دلیل باید همواره منتظر باشید تا فرصت تهیه داشته باشید.

0

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید