سرمایه گذاری در بلاک چین

در دنیای مدرن کنونی همه چیز بسرعت در حال تغییر است به نحوی که پیروی از آن براحتی میسر نیست. حدود سی سال پیش، اینترنت هنوز یک ابداع جالب محسوب می شد. امروزه، هیچ کسی نمی تواند دنیا را بدون آن تصور کند. اگر در آن سال ها سرمایه گذاران در مورد نحوه سرمایه گذاری در نفت سؤال می کردند، امروزه افراد به سرمایه گذاری در بلاک چین می اندیشند.

روش های سرمایه گذاری در بلاک چین کدامند ؟ اگر ایده ای در این زمینه ندارید این راهنما را مطالعه کنید. بلاک چین یک موضوع پیچیده محسوب می شود به همین دلیل در این راهنما از موارد پایه ای شروع خواهیم کرد.

همه چیز در مورد بلاک چین :

اگر در حال خواندن این راهنما هستید، به احتمال زیاد در مورد بلاک چین شنیده اید. اما برای اطمینان بیشتر، اجازه دهید مروری بر آن داشته باشیم.

به عبارت ساده تر، بلاک چین لیست در حال رشدی از اطلاعات است. این اطلاعات از طریق بلاک ها ساخته شده اند. همه بلاک ها با استفاده از رمزارز با یکدیگر در ارتباط هستند. آنها شامل اطلاعات مختلفی هستند، برنامه زمانی، کدها و مهم تر از همه اطلاهات مربوط به معاملات.

بلاک چین به طرفین معامله اجازه می دهد تا از ورود واسطه ها جلوگیری کنند. داده معاملات به صورت رمزنگاری در داخل بلاک ها که امکان اصلاح در آنها وجود ندارد، نگهداری می شوند.

در سال 2014، نسخه بلاک چین 2 بوجود آمد. این نسخه نسبت به نسخه های قبلی پیچیده تر بود و به کاربر اجازه می داد تا قراردادهای هوشمند پیچیده تری که در نهایت منجر به افزایش امنیت و معاملات بهینه خواهد شد، ساخته شوند.

سرمایه گذاری در بلاک چین :

قبل از هر گونه سرمایه گذاری، باید با مشاوران مالی مشورت کنید. ریسک فعالیت های شما کاملاً بر عهده خود شما است.

در درجه اول، چرا باید در بلاک چین سرمایه گذاری کرد؟ سؤال ساده ای است، اما دلایل مختلفی برای سرمایه گذاری در بلاک چین وجود دارد.

شرکت های بزرگ در زمینه سرمایه گذاری در بلاک چین پیشگام هستند. اغلب این شرکت ها در آمریکا واقع شده اند و تنها پنجمین سرمایه گذار بزرگ از کشور چین می باشد.

افراد حقیقی دلایل مختلفی برای سرمایه گذاری در بلاک چین دارند. برخی آینده بلاک چین را روشن می بینند. این افراد تصور می کنند که رمزارزها در آینده ارزهای رایج را از بین خواهند برد.

برخی دیگر به مبحث مالی سرمایه گذاری علاقه مندند. رمزارزها دارای نوسانات بالایی هستند و نوسانات سر و صدای زیادی در جامعه رمزارزها و سراسر جهان ایجاد می کنند.

البته اینگونه نیست که حساب بانکی خود را خالی کنید و اقدام به خرید بلاک چین کنید. در زیر به روش های مختلف سرمایه گذاری در بلاک چین خواهیم پرداخت:

1.سهام:

سهام به احتمال زیاد یکی از رایج ترین ایده هایی است که به ذهن شخصی که قصد سرمایه گذاری در بلاک چین را دارد خطور می کند.

سهام مکان خوبی برای شروع سرمایه گذاری در بلاک چین است. در مورد سهام تکنولوژی بلاک چین سه مورد از مکان هایی را که ارزش سرمایه گذاری دارد به شما معرفی می کنیم.

  • 360 Blockchain Inc:

وقتی تصمیم به سرمایه گذاری در بلاک چین می گیرید 360 Blockchain Inc یکی از اولین گزینه های موجود می باشد. براساس سایت رسمی، مأموریت این شرکت توانمندسازی تکنولوژی بلاک چین از نظر سرمایه برای ایجاد فرصت های برتر برای سهامداران خود است. این شرکت در کانادا واقع است و امروزه یکی از معدود شرکت هایی است که براساس CSE می باشد که درآمد سالیانه خود را برای اطلاع عموم منتشر می کند.

سرمایه گذاری در بلاک چین
  • IBM:

IBM دارنده تکنولوژی بلاک چین می باشد و یکی از مدعیان در این حوزه است. این شرکت به پروژه Hyperledger پیوسته است و قصد دارد تا اقدام به توسعه لجرهای براساس بلاک چین کند و از این طریق بتواند نسخه های اولیه بلاک چین را توسعه دهد.

سرمایه گذاری در بلاک چین

این شرکت روی سودآوری تکنولوژی بلاک چین برای کسب و کارهای مختلف تأکید دارد. اخیراً یک نسخه آزمایشی از بلاک چین به عنوان پلتفرم بانک ها رونمائی شد. به نظر می رسد IBM در مورد تصمیم خود بسیار جدی است و بشدت نسبت به آینده بلاک چین خوشبین است. کل بیزینس مدل آنها نیز بر این اساس است.

در نمودار بالا می توانید ارزش این شرکت را در شش ماهه اخیر ببینید. همانطور که می بینید، IBM بشدت در مورد بیزینس مدل خود جدی است و اعداد این را ثابت می کند.

به طور خلاصه، IBM تصمیم دارد دنیای کسب و کارها را با تکنولوژی بلاک چین تغییر دهد. اگر با همین روند ادامه دهد، سرمایه گذاری در آن با ارزش خواهد بود.

  • Hive Blockchain Technologies:

Hive Blockchain Technologies  یکی از انتخاب های پیش رو در زمینه سرمایه گذاری در بلاک چین است. این شرکت پلی بین تکنولوژی بلاک چین و بازارهای سرمایه سنتی می باشد.

این شرکت در حال حاضر در چهار منطقه (دو مورد در ایسلند و دو مورد در سوئد) فعالیت می کند. اساساً این شعب با هدف استخراج اتریوم ایجاد شده اند. این شرکت به دلیل دارا بودن ویژگی دوستدار محیط زیست بودن به خود می بالد. بدین منظور شعب خود را در مناطق بسیار سرد دایر کرده است تا اثرات زیست محیطی حاصل از گرمای ایجاد شده توسط دستگاه های خنک کننده را به حداقل برساند.

سرمایه گذاری در بلاک چین

Hive تلاش می کند تا در راه توسعه و ساخت زیرساخت های بلک چین قدمی بردارد. به منظور نیل به این هدف، آنها از طرفی شروع به همکاری باGenesis Mining Ltd. کرده اند و از طرف دیگر به صورت تمام وقت مشغول استخراج اتریوم هستند. در حال حاضر، این شرکت فقط اتریوم استخراج می کنند، اما قصد استخراج بیت کوین را نیز در آینده نزدیک دارند.

مانند As with 360 Blockchain، قیمت سهام Hive برای مدتی است که سیر نزولی داشته است. البته با نگاه به قیمت اتریوم متوجه این کاهش قیمت خواهید شد.

ضمن در نظر گرفتن کاهش قیمت سهام Hive ، بهتر است با هدف سرمایه گذاری بلند مدت به آن ورود کنید.

2.رمزارزها:

اگر در مورد سرمایه گذاری در بلاک چین فکر می کنید، اما علاقه به سرمایه گذاری در سهام ندارید، گزینه بعدی می تواند خرید رمزارز باشد.

اگرچه، این گزینه اغلب توسط سرمایه گذاران در بلاک چین نادیده گرفته می شود، با این حال این روش بسیار محبوب است. کاربران معمولاً با اهداف دیگری اقدام به خرید رمزارز می کنند اما می توان از آن به عنوان یک روش سرمایه گذاری در بلاک چین نام برد. در اینجا قصد داریم سه راهکار برای سرمایه گذاری در رمزارز ارائه کنیم.

بیت کوین شناخته شده ترین رمزارز می باشد و بدلیل سابقه بالایی که دارد به آن سکه OG می گویند. بیت کوین هزاران علاقه مند و سرمایه گذار دارد. این رمزارز بدلیل نوساناتی که دارد مورد توجه قرار گرفته است.

سرمایه گذاری در بلاک چین

از نمودار فوق می توان دریافت که بیت کوین در حال حاضر دارای روند کاهشی است. برخلاف این حقیقت، بسیاری از افراد به آینده بیت کوین ایمان دارند. این رویکرد یکی از فاکتورهای اصلی برای بازگشت بیت کوین به روزهای طلائی خود است.

  • اتریوم (ETH):

رمزارز محبوب دیگر، اتریوم است که در بازار در جایگاه دوم و پس از بیت کوین قرار دارد. درست مثل بیت کوین، اتریوم بسیار محبوب و شناخته شده است. یک ویژگی اتریوم این است که استارتاپ ها و ایده های جدید براساس این شبکه هستند. BAT (Basic Attention Token) مثال خوبی از این استارتاپ ها است. به همین دلیل، بسیاری از افراد فکر می کنند که اتریوم روزی از بیت کوین پیشی خواهد گرفت.

اتریوم نیز مانند رمزارزهای دیگر کاهش قیمت داشته است. کاهش قیمت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما یک نکته قطعی این است که اتریوم در این روند تنها نیست.

با در نظر گرفتن همه موارد، اتریوم تا به امروز دارای طرفداران بسیاری است که به آینده آن اطمینان دارند. اگر در مورد سرمایه گذاری در بلاک چین فکر می کنید، این سکه را هم مد نظر داشته باشید.

یکی دیگر از رمزارزهای معروف ریپل است و از حضور آن در فضای رمزارزها مدتی می گذرد. ریپل توانسته از روند رمزارزهای بزرگ پیروی کند.

یکی از دلایل اصلی سرمایه گذاری افراد در این رمزارز قیمت پائین آن می باشد. قیمت پائین این سکه منجر به محبوبیت آن در بین افرادی شده است که سرمایه محدودی دارند ولی تمایل به ورود به دنیای رمزارزها را دارند.

ریپل مانند سایر رمزارزها از ابتدای سال 2018 کاهش قیمت داشته است. البته، لازم به ذکر است که روند کاهشی این سکه یکنواخت است و دارای نوسانات شدیدی نیست.

ریپل همیشه به دلایل مختلف در صدر اخبار قرار می گیرد، شاید در آینده خبر بازگشت این سکه به قیمت های بالاتر را داشته باشیم.

  • استارتاپ ها:

این گزینه نسبت به دو گزینه دیگر ناشناخته تر است، اما این روش نیز روشی محبوب برای سرمایه گذاری در بلاک چین است.

در سال های اخیر، استارتاپ های مختلفی که دنیا را با نوآوری های خود قافلگیر کرده اند پا به عرصه گذاشته اند. بسیاری از آنها دارای یک نقطه اشتراک هستند و آن بلاک چین است.

وقتی تصمیم به سرمایه گذاری در بلاک چین می گیرید، همیشه استارتاپ هایی را که بر اساس تکنولوژی بلاک چین هستند را در نظر داشته باشید. یک مثال خوب می تواند BAT باشد که پیشتر به آن اشاره کردیم.

این توکن براساس شبکه اتریوم است. در حال حاضر در مرورگر بریو فعالیت می کند و در حال گسترش است. هدف BAT حذف تمام تخلفاتی است که بین ناشر، تبلیغ کنندگان و کاربران وجود دارد. به طور کلی می توان گفت که یک پروژه بلندپروازانه است و تیم پشتیبان سخت مشغول کار هستند و تاکنون به نتایج خوبی رسیده اند.

نتیجه گیری:

بلاک چین در حال افزایش محبوبیت است. طبیعی است که سرمایه گذاری در بلاک چین ممکن است برای بسیاری از افراد یک موضوع جذاب باشد.

راههای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد. در این راهنما به سه مورد اشاره کردیم. اما راههای دیگری نیز وجود دارند.

بنابراین، می توان گفت که روش سرمایه گذاری در بلاک چین بستگی به نیازها و خواسته های هر شخص دارد. اهداف و خواسته های هر فردی با دیگری تفاوت دارد و نمی توان برای همه افراد یک راهکار ارائه کرد. صرف نظر از هدف شما برای سرمایه گذاری در بلاک چین، برای شما آرزوی موفقیت می کنیم.  

0

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید