نحوه محاسبه درآمد ماینر

 1. در این ابزار شما باید در ابتدا دستگاهی که مد نظر دارید را انتخاب کنید. قابلیت جستجو در این قسمت برای شما فراهم هست و شما به راحتی می توانید دستگاه مد نظر خود را پیدا کنید
 2. بعد از انتخاب دستگاه مورد نظر، شما باید رمز ارزی که می خواهید اقدام به استخراج آن کنید را انتخاب کنید. به عنوان مثال شما ابتدا دستگاه S9J را انتخاب می کنید و سپس رمز ارز بیت کوین را به عنوان ارز انتخاب می کنید.
 3. بعد از انتخاب دستگاه، فیلد های زیرین با داده هایی که به صورت لحظه ای دریافت می شوند تکمیل می شوند. قیمت دستگاه، قیمت دلار، تعداد دستگاه و … فیلدهایی هستند که به صورت خودکار تکمیل می شوند ولی شما می توانید آنها را با مقادیر مد نظر خودتان جایگزین کنید.
 4. بعد از تکمیل اطلاعات در فیلد های مربوطه، بر روی دکمه خروجی نتایج کلیک کنید تا محاسبه سود دستگاه ماینز انجام بگیر و پردازشی برای محاسبه درآمد ماینر انجام گرفته و به شما نمایش داده شود.

برای اینکه اطلاعات دقیقی به دست بیاورید سعی کنید داده های داخل فیلد ها را با دقت بررسی کنید و در صورت نیاز آنها را تغییر دهید و چندین ارز متفاوت را با دستگاه های متفاوت توسط ابزار محاسبه سود ماینر تا بتوانید بهترین پلن را برای سرمایه گذاری خود انتخاب کنید و بیشترین بازدهی را داشته باشید. همچنین در صورت هرگونه سوال می توانید با ما در ارتباط باشید تا مشاوران ما به صورت رایگان به کمک شما بشتابند.

توضیحات تکمیلی

آیا در مورد ورود به حیطه استخراج رمزارز اطمینان دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، باید بدانید چگونه از پول و ابزار خود به بهترین نفع استفاده کنید. در این راهنمای محاسبه درآمد ماینر، به شما نشان می دهیم چطور به صورت سودآور، اقدام به استخراج دارایی دیجیتالی کنید و به محاسبه درآمد ماینر خود قبل از ورود واقعی به این حوزه بپردازید.

واضح است، تهیه ASIC های بیت کوین بسیار گران است. ابا این وجود، افراد بسیاری تمایل به استخراج بیت کوین دارند. اگرچه، افرادیکه سرمایه کمتری دارند بدنبال ساخت ماینر GPU و یا خرید دستگاه ASIC کوچک به منظور استخراج بیت کوین و یا سایر ارزهای SHA-256 هستند. در این راهنما قصد داریم به این دسته از افراد کمک کنیم.

مراحل محاسبه درآمد ماینینگ

 • انتخاب رمزارز:

مرحله اول در محاسبه درآمد ماینر انتخاب رمزارز است. فرآیند استخراج دارایی های دیجیتالی شامل حل مسائل پیچیده رمزنگاری شده است. با انجام آن، ماینرها “proof of work” فرآهم می کنند که توسط دارایی های دیجیتالی پاداش داده می شود. به طور کلی، دو الگوریتم هش proof-of-work وجود دارد که شامل SHA-256 و scrypt است. البته جایگزین های کمتر رایج دیگری نیز وجود دارند که در این راهنما به آن نخواهیم پرداخت.

 1. SHA-256

الگوریتم SHA-256 روش های raw processing power را ترجیج می دهند. در اوایل حضور بیت کوین، هر شخصی می توانست با CPU و GPU به طور مؤثری اقدام به استخراج کند. البته این دوران دیگر وجود ندارد و درجه سختی بیت کوین بسیار افزایش یافته است که به منظور استخراج باید حتماً از ابزارهایی به نام ASIC استفاده شود. استفاده از این پردازشگر قدرتمند در کنار افزایش شدید سطح سختی، منجر به ایجاد مسابقه ای در زمینه تکنولوژی استخراج شده است به نحوی که حتی ابزارهای جدید را نیز منسوخ کرده است.

 1. Scrypt

الگوریتم Scrypt دوستدار افزایش RAM و توان موازیکاری است، به همین دلیل همچنان ریگ های براساس GPU بهترین راهکار هستند. علاوه بر این، ASIC های scrypt در حال رشد هستند، سطح سختی این ارزها هنوز بشدت بیت کوین نیست.

 • انتخاب درست ریگ:

برای محاسبه درآمد ماینینگ شما باید ریگ مناسب را انتخاب کنید. بسته به سرمایه و نوع ارزی که تمایل به استخراج آن دارید، دو راه برای تنظیم سیستم وجود دارد:  ریگ ماینینگ DIY و ASIC

 • ریگ ماینینگ DIY: این عملیات می تواند از طریق کامپیوتر شخصی خوتان با داشتن حداکثر کارت گرافیکی ممکن انجام شود. درحالیکه برخی افراد ممکن است از یک کامپیوتر استاندارد استفاده کنند، برخی دیگر از نمونه های غیراستاندارد استفاده می کنند. مثلاً، برخی دارای سیستم فن قویتری به نسبت نمونه های استاندارد هستند. ویژگی این نوع سیستم این است که می توانید همزمان از CPU و GPU استفاده کنید.
 • ASICها

ASICها واحدهای خودکفایی هستند که دارای پورت USB و یا اتریوم هستند که توسط تولید کننده ساخته شده اند. ماینرهای ASIC بسیار گران قیمت تر از ریگ های DIY هستند که اغلب در آمریکا تولید می شوند. بنابراین، افرادیکه در گوشه دیگری از دنیا هستند باید زمان زیادی صرف دریافت این محصول کنند.

 • پاور

ماینینگ به برق زیادی نیاز دارد. اگر یک ریگ DIY بسازید، باید در هر صورت یک PSU (ATX power supply unit) بخرید، بنابراین بهتر است در بهترین نوع آن سرمایه گذاری کنید.

دو مورد زیر را در نظر داشته باشید. یک PSU که 860 وات را تضمین می کند و کارایی 0.93 دارد منجر به مصرف 925 وات (860/0.93) می شود. برخلاف آن، یک PSU 750 واتی که 80 درصد کارایی دارد در واقع 937.5 (750/0.8) وات مصرف می کند. بنابراین، از توان بالاتری استفاده می کند ولی مقدار کمتری تأمین می کند.

وقتی یک ریگ ماینینگ می سازید، باید در مورد قدرت مورد نیاز تمام اجزای آن بویژه کارت های گرافیکی بدانید. بعلاوه، ایده خوبی است که ظرفیت بیشتری داشته باشید تا بتوانید در مواقع ضروری از آن استفاده کنید. باید توجه کنید در صورتی که پاور مناسب را انتخاب نکنید، ممکن است استخراج شما به مشکل برخورد کند و تمام محاسباتی که برای تخمین محاسبه درآمد ماینر کرده اید نقش بر آب شود

ASICها، از طرفی دیگر، می توانند محاسبات بیشتر با صرف انرژی کمتری انجام دهند. همچنین، از آنجائیکه دارای پاور آداپتور قدرتمندی هستند، نباید نگران حل مسائل ریاضی به منظور یافتن جواب باشید.

محاسبه درآمد ماینر سیستم های مختلف را می توان با یکدیگر مقایسه کرد. این مقایسه از طریق تقسیم نرخ تعداد هش هایی که می تواند در یک ثانیه انجام دهد بر پاور مصرفی بدست می آید.

 • بررسی قبوض

پس از هزینه اولیه ای که برای خرید ریگ انجام دادید، نکته اساسی که باید به منظور اطمینان از سودآوری در نظر داشته باشید، قبوض آخرین دوره است. اگر هزینه پاور بیش از مقدار درآمد شما باشد، طبیعتاً مدل بیزینسی شما مناسب نیست.

 • اتصال به یک استخر استخراج

به جای آنکه به تنهایی اقدام به استخراج کنید، بهتر است به یک استخر استخراج متصل شوید. در استخر استخراج می توانید منابع خود را با سایر ماینرها به اشتراک بگذارید. از طریق اتصال به استخر استخراج، سهمی از سکه های استخراج شده بدست می آورید و شانس خود را برای حل یک بلاک افزایش می دهید.

ماینرها سهمی از پاداش دریافت می کنند، البته اگر درجه سخت بلاکی که آنها حل کرده اند بیشتر از چیزی باشد که توسط استخر در نظر گرفته شده است. درجه سختی همیشه بین یک و درجه سختی آن ارز است.

مسائلی که حین محاسبه سود ماینر باید از آن آگاه باشید:

 • خرج کنید تا بدست آورید

بی شک درجه سختی تمام ارزها در حال افزایش است، این حقیقت منجر به کاهش درآمد شما از ماینینگ می شود. در نتیجه، به منظور دریافت سود در دوره طولانی تر، باید بهترین ابزار موجودی را که توان خرید آن را دارید تهیه کنید.

نوسانات ارز همچنین بر سودآوری طولانی مدت شما تأثیر می گذارد. اگر قیمت به صورت ناگهانی کاهش یابد، دو راه خواهید داشت یا باید در قیمت پائین اقدام به فروش کنید و یا منتظر افزایش قیمت بمانید. در راهکار اول، باید مدت زمان بیشتری به فرآیند استخراج بپردازید تا بازگشت سرمایه اتفاق بیفتد.

 • خنک کردن

یکی از دغدغه ها برای افرادی که به دنبال شروع استخراج و محاسبه درآمد ماینر هستند، بحث خنک سازی تجهیزات است. از هر روشی که برای استخراج استفاده کنید، باید بدانید که فرآیند استخراج یک فرآیند سخت عملیاتی است که گرمای زیادی تولید می کند. کارایی استخراج با افزایش گرمای سیستم کاهش می یابد. بنابراین، از داشتن سیستم تهویه و خنک کننده مطمئن شوید. همانطور که در بالا به آن اشاره شد، به همین دلیل برخی از ریگ ماینینگ ها از کیس های باز به جای کیس های کامپیوترهای معمولی استفاده می کنند تا جریان هوا را افزایش دهند. حتی یک فن مستقل نیز می تواند به خنک کردن کیت کمک کند.

 • مشکل های پاور:

وقتی یک ریگ ماینینگ DIY می سازید، عاقلانه نیست بخاطر ذخیره پول یک PSU ارزان بخرید. هر ناپایداری در منبع تغذیه ممکن است روی عملکرد تأثیر بگذارد و یا حتی ممکن است منجر به شکست سیستم شود به همین دلیل انواع باکیفیت آن را خریداری کنید.

 • پرهیز از زمان down

اگر سخت افزار شما استخراج نکند، یعنی شما در حال از دست دادن پول هستید. در اینجا راهکارهایی برای کاهش زمان down سیستم ارائه می کنیم:

 • تهیه بهترین نوع منبع تغذیه
 • استفاده از یک PSU که در هنگام قطع برق برای لحظاتی روی عملکرد استخراج تأثیری نگذارد.
 • کامپیوتر خود را به نحوی تنظیم کنید که به طور اتوماتیک اقدام به استخراج کند. بنابراین اگر سیستم قطع و راه اندازی شود، به صورت اتوماتیک شروع به استخراج می کند.

هزینه های پنهان:

هزینه های در مورد استخراج مانند ریگ و برق وجود دارد. اگرچه، هزینه های اضافی نیز که کمتر به چشم می خورد وجود دارد و تمام این موارد باید در محاسبه سود ماینر در نظر گرفته شوند.

 • Delivery and customs

واردات یک ماینر Jalapeno ASIC  از Butterfly Labs به انگلیس 88 دلار هزینه دارد و گمرک انگلیس 46.09 دلار هزینه دریافت می کند. این هزینه بشدت سنگین است، بنابراین قبل از اقدام به خرید حتماً هزینه انتقال و گمرکی را در نظر داشته باشید.

 • متعلقات:

متعلقاتی مانند کابل، آداپتور و غیره نیز نیاز خواهید داشت.

 • هزینه خنک کننده:

این فقط هزینه برق مصرفی نیست. هزینه برق سیستم، خنک کننده اضافی و تهویه کننده را نیز باید در نظر داشته باشید.

بهترین ابزار محاسبه درآمد ماینر :

ماینرزکمپ برای کمک به محاسبه، ابزاری را طرح ریزی کرده است که می توانید از آن استفاده کنید. شما تنها با چند انتخاب ساده می توانید سود استخراج خود را حساب کنید و به محاسبه درآمد ماینینگ خود بپردازید