استخراج ریپل
اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، شاید اسم بیت کوین یا یکی از رمز ارزها به گوشتان خورده باشد. بیت کوین قدیمی ترین رمز ارز در جهان است که در سال ۲۰۰۹ به بازار آمد و از آن زمان تا حالا، پیشرفتهای زیادی در این حیطه حاصل شده است. به همین دلیل، امروزه درباره بسیاری از کوین ها چیزهایی شنیده اید. به این کوین ها، ALTCOIN می گویند. ریپل یکی از آلت کوین ها می باشد، یک رمز ارز جدید که ممکن است زندگیتان را کمی آسان تر کند. در ادامه به معرفی ریپل، نحوه ی استخراج ریپل و خرید ریپل می پردازیم

ریپل چیست؟

در سال ۲۰۱۲، شرکت ریپل لبز در سان فرانسیسکو رمز ارزی ساخت که آن را ریپل نامید. ریپل لبز استارت آپی است که متخصص توسعه راه حل های پرداخت هوشمند برای کارآفرینان در سطح جهانی می باشد. علاوه بر انتشار یک رمز ارز جدید، ریپل لبز شبکه پرداختی را مدیریت کرده است که ریپل نت نام دارد. بطور خلاصه، ریپل چهارمین رمز ارز بزرگ جهان است که بسیار مهیج و قابل تحسین است. ریپل را می توان برای انجام تراکنش ها و پرداخت کارمزد تراکنش (و هر آن چیزی که با بیت کوین می شود انجام داد) به کار برد. با این حال، تراکنشهای آنها در زمانی کمتر از چهار ثانیه انجام می شود که بسیار عالیست. خود شبکه هم بسیار قوی می باشد و محاسبه شده که این شبکه می تواند تا ۱۰۰۰ تراکنش را در آن واحد پردازش کند. در کل، بنظر می رسد ریپل انتخاب خوبی می باشد، بویژه با در نظر گرفتن این امر که کارشناسان آن را بهترین رمز ارز تولید شده سال ۲۰۱۷ با بهترین عملکرد می دانند.حالا اجازه بدهید به شما نشان دهیم که چطور می توانید با ریپل کار کنید

استخراج ریپل

وقتی بحث رمز ارزها به میان می آید، یکی از مفاهیم پایه ای که با آن سرو کار پیدا می کنیم استخراج است. اساسا، این کاریست که برای کسب بیت کوین می کنید اگر قصد خرید آنها را نداشته باشید. نحوه کار به این شکل است – شما خود را به سخت افزار مناسب مجهز می کنید. کامپیوتر شما باید برای انجام این کار به اندازه کافی قوی باشد. بنابراین، از قدرت آن اطمینان حاصل کنید. سپس، باید نرم افزار مناسب در اختیارتان باشد. گزینه های آنلاین زیادی وجود دارد – فقط باید انتخاب کنید. پس از طی این مراحل، می توانید فرایند استخراج را شروع کنید. هر چه قدرت بیشتری به کار ببرید، بیت کوین بیشتری کسب می کنید. منظور از قدرت، توان محاسباتی یا پردازشی است نه قدرت فیزیکی. اگر شما نیز برای افزایش دارایی ریپل خود به دنبال روش های استخراج ریپل هستید باید بدانید متاسفانه، این روش در مورد ریپل کار نخواهد کرد زیرا استخراج ریپل امکان پذیر نیست. درست مانند بیت کوین، شمار آن در ابتدا محدود است اما یک تفاوت مهم بین آنها وجود دارد. هر بار که تراکنشی با ریپل انجام دهید، یک کوین از دست می دهید. به عبارت دیگر، کوین های ریپل وقتی استفاده می شوند تخریب می گردند و جایگزین هم ندارند. البته، کوین های استفاده شده با کوین جدید جایگزین می شوند اما سوال این است. پس با این حساب تنها راه داشتن ریپل خرید آن است و استخراج ریپل به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

خرید ریپل

شما می توانید به راحتی ریپل بخرید و این سهولت در خرید یکی از مزایای ریپل می باشد. فقط لازم است در گوگل برای پیدا کردن چند سایت صرافی رمز ارز در اینترنت جستجو کنید. برخی از بهترین سایتهای خرید ریپل شامل  BitStamo، Poloneix و Bitfinex و Kraken می باشد. Changelly و GateHub محبوبترین این سایتها هستند.

GateHub

برای خرید ریپل، می توانید به راحتی از  GateHub بازدید کنید. برای ایجاد حساب کاربری، باید یک سری اطلاعات پایه در اختیار سایت قرار دهید. نگران نباشید، اطلاعات شما صرفا جهت فراهم کردن خدمات مورد نظر استفاده می گردد. با این حال، لازم است برخی از اطلاعات حسای بانکی خود را نیز در اختیار سایت قرار دهید. پس از تکمیل فرآیند ثب نام، همچنین باید حساب خود را فعال کنید. وقتی 20 XRP سپرده داشته باشید، می توانید این کار را انجام دهید. فقط در این صورت می توانید به کیف پول ریپل خود دسترسی پیدا کنید. زمانیکه در سایت عضو شوید، مجاز هستید با کاربران دیگر تراکنش داشته باشید. درحالیکه برخی از کاربران افرادی هستند که به دنبال سرمایه گذاری سود هستند، برخی دیگر از کاربران کسب و کارهای قانونی هستند.

نحوه کسب ریپل

علی رغم خرید کوین های ریپل، راه های دیگری هم برای بدست آوردن ریپل وجود دارد. یکی از این راهها استفاده از سایت OpenCoin است که معمولا توسط مشتاقان رمز ارز بطور مکرر بازدید می شود. و با توجه به کاری که این سایت برای کاربران خود انجام می دهند، این بازدید مکررخیلی عجیب نیست. این اتفاقی نیست که اغلب پیش بیاید اما این سایت، جایزه های تخفیفی XRP های خود را اعلام می کند و سپس، براحتی آنها را در اختیار کاربران قرار می دهد. اما چطور این اتفاق می افتد؟ اگر می خواهید XRP رایگان کسب کنید، لازم است دو مورد اساسی را در نظر بگیرید. اولین مورد این است که شما فروم هایی دارید. یکی از محبوبترین فروم ها، BitcoinTalk می باشد. وقتی سایتهایی مانند OpenCoin جوایز تخفیفی دارند، گاهی اوقات آنها را روی فروم ها پست می کنند و علاقمندان را به  پاسخ دادن دعوت می کنند. با این حال، بعضی وقتها سایتها این کار را فقط در فیس بوک و از طریق گوشی های هوشمند انجام می دهند. این کارها زمانی انجام میشوند که افراد بازدید کننده از فروم سهام XRP خود را جایزه گرفته باشند.

آیا سرمایه گذاری بر ریپل حرکت هوشمندانه ایست؟

برای پاسخ به چنین سوال پیچیده ای، باید ابتدا نگاهی بر چند مورد بیندازیم. مورد اول، قیمت است. قیمت ریپل طی سالهای اخیر بشدت افزایش یافته است و به نظر می رسد که همچنان به افزایش خود ادامه دهد. مورد بعدی رقابت است. قبلا گفتیم که رمز ارزهای دیگری وجود دارند که برای همین هدف به کار می روند. اما کارشناسان می گویند ریپل قوی ترین رقیب در این عرصه می باشد. در بین رمز ارزها، ریپل هم ثابت است هم نویدبخش. به نظر می رسد می توان براحتی اینطور نتیجه گیری کرد که ریپل ریسک شکست پایینی دارد. روی هم رفته، ریپل امنیتی که برای یک سرمایه گذاری لازم است را دارا می باشد. و با توجه به قیمت آن، ممکن است سرمایه گذاری در آن برایتان بسیار خوشایند باشد.
1+

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید