مقایسه کیف پول ها

رمزارز در حوزه خود ارزشمند است. احتمالاً اگر بیت کوین و یا اتریومی نداشته باشید نوسانات قیمتی آنها چندان برای شما مهم نخواهد بود. اگرچه، نوسانات قیمتی می تواند برای شما جالب باشد ولی نه در مقایسه با زمانیکه شما صاحب آن رمزارز باشید. در این بین، افرادی وجود دارند که تلاش می کنند رمزارزتان را از طرق مختلف، مثل بدافزارها و ویروس ها، به سرقت ببرند. به همین دلیل افراد به کیف پول های امن نیاز دارند و این مسئله همان چیزی است که قرار است در این مقاله به آن بپردازیم.

معیارهای ارزیابی :

مقایسه رمزارزها بدون در نظر گرفتن معیاری برای مقایسه کار مشکلی است. جنبه ها و ویژگی های مختلفی وجود دارد که یک رمزارز برای افزایش جذابیت و کارایی باید دارا باشد، ولی از آنجائیکه در این راهنما بدنبال یافتن مزایا و معایب و مقایسه کیف پول ها هستیم، فقط به بررسی ویژگی های کلیدی می پردازییم. موارد زیر جنبه هایی هستند که ما به عنوان پایه مقایسه کیف پول ها از آنها استفاده خواهیم کرد:

 • امنیت. امنیت مهم ترین جنبه در انتخاب یک کیف پول است. اگرچه کیف پول های کول ولت (CoolWallet S)، لجر (Ledger) و ترزور (Trezor)، که همگی دارای امنیت بالایی هستند ولی در این مقاله به صورت دقیق تری به این جنبه خواهیم پرداخت.
 • در دسترس بودن. اگر کیف پول رمزارز بخرید، احتمالاً توقع دارید که این کیف پول براحتی در دسترس شما بوده و استفاده از آن ساده باشد. تعداد زیادی از کیف پول ها در بازار موجود هستند که قدیمی و از مد افتاده تلقی می شوند، اگرچه ممکن است قیمت پایینی داشته باشند، ولی تجربه استفاده از آنها فاجعه است. در این مقاله که به مقایسه سه نوع کیف پول خواهیم پرداخت، این ویژگی کلیدی را در سه کیف پول سخت افزاری مقایسه خواهیم کرد تا به سطح استفاده آسان در آنها پی ببریم.
 • پشتیبانی از رمزارزها. تقریباً هر روزه یک رمزارز جدید وارد بازار می شود. اکثر افراد بیش از دو نوع رمزارز مختلف دارند تا در انجام معاملات مختلف دچار مشکل نشوند. به همین دلیل، یک کیف پول سخت افزاری خوب باید علاوه بر فرآهم کردن ذخیره مناسب رمزارزها از رمرزارزهای مختلف پشتیبانی کند.
 • ویژگی های بصری. اگرچه این جنبه به نسبت سایر موارد از اهمیت کمتری برخوردار است، استفاده از کیف پولی که ظاهر شکیل تری دارد ارجعیت دارد.
 • قیمت. در نهایت در مورد قیمت هر کدام از کیف پول ها صحبت خواهیم کرد. قیمت یک کیف پول سخت افزاری در خرید آن نقش بسزایی دارد. باید بخاطر داشته باشید که در این مقاله سه مورد از کیف پول های پیشرفته را در دنیای رمزارزها مقایسه خواهیم کرد.

مواردی که ذکر شد اصلی ترین معیارهای ارزیابی است که برای مقایسه در این مقاله به کار برده خواهد شد. قبل از اینکه وارد بحث شویم، خلاصه ای در مورد هر کیف پول خواهیم داشت.

کول ولت اس CoolWallet S :

کیف پول کول ولت اس

کیف پول رمزارز  CoolWallet S اولین نمونه کیف پول مخصوص موبایل است. شرکت CoolBitX (و محصول آن) به نسبت سایر شرکت ها در این لیست کمتر شناخته شده است، اما این کیف پول بتدریج راه خود را پیدا کرده است. اگرچه، این شرکت در سال 2014 ایجاد شده است، روز به روز افراد بیشتری در جامعه رمزارزها به قدرت آن پی می برند.

لجر نانو اس (Ledger Nano S) :

کیف پول لجر نانو اس

Ledger Nano S یک کیف پول سخت افزاری است که توجهات زیادی را در بازار به خود جلب کرده است. به لحاظ قابلیت اطمینان، امنیت و عملکرد همیشه در رده های بالا قرار گرفته که به همین دلیل معروف شده است. با فروش بیش از یک میلیون محصول در سراسر جهان لجر همچنان یکی از پیشگامان این حوزه مطرح است.

ترزور (Trezor) :

ترزور اولین کیف پول سخت افزاری بود که ارائه شد. تا به امروز، رقیب اصلی Ledger Nano S محسوب می شود. ترزوردارای سابقه طولانی در این حوزه می باشد، بنابراین آزمایش خود را پس داده و قابل اطمینان می باشد.

مقایسه:

حالا که شناخت کلی در مورد سه کیف پول مذکور بدست آورده اید، به بحث اصلی یعنی مقایسه آنها می پردازییم. جنبه هایی که در ادامه برای مقایسه به کار برده خواهند شد طبق الگوی خاصی مرتب نشده اند، مگر آنکه در متن ذکر شده باشد.

امنیت:

به لحاظ امنیت، کیف پول کول ولت هیچ کاستی ندارد. این کیف پول عوامل مختلف امنیتی شامل المانهای امنیت (Secure Element)، بلوتوث رمزنگاری شده، فاکتور تأیید 1+2 و موارد دیگر را ارائه می دهد. تاکنون، نظرات کاربران در مورد امنیت کول ولت بسیار مثبت بوده است-هیچ گونه مسئله ای که ارز دیجیتالی کاربران را در معرض ریسک قرار داده باشد، وجود ندارد.

مقایسه کیف پول رمزارزها

درست شبیه کول ولت، لجر نیز به لحاظ امنیت در رتبه بالایی قرار دارد. امکان ذخیره آفلاین در این ابزار وجود دارد، امکان بکاپ گیری نیز برای مواقعی که کیف پول را گم کرده باشید و یا به سرقت رفته باشد نیز وجود دارد. همچنین دارای قفل PIN-secured نیز می باشد. Ledger Nano S امنیت عالی ارائه می دهد، که دقیقاً همان است که باید به دنبال آن باشید. ترزور هم مثل دو مدعی دیگر در حوزه امنیت فعال است. Trezor Model T  ایمنی مورد نظر را برای شما فرآهم می کند. این کیف پول همچنین، امنیت براساس PIN کد به همراه لاک اوت، بکاپ و تأیید چندگانه را نیز فعال کرده است. اخیراً نگرانی هایی در مورد امنیت لجر و ترزور بوجود آمده است، اما ثابت شده که این نگرانی ها بی مورد است، حداقل برای لجر. حتی اگر این نگرانی ها جدی باشند، هکر باید نزدیک کیف پول شما باشد و همچنین به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشد. بنابراین، می توان گفت، از نظر امنیت هر سه کیف پول از مدعیان این حوزه می باشند.

مقایسه کیف پول رمزارزها

در دسترس بودن:

از آنجائیکه یکی از اهداف اصلی CoolBitX ساخت ابزاری با دسترسی آسان و لذت بخش است، از این نظر کول ولت مشکلی ندارد. با فشردن یک دکمه می توانید به اپ دسترسی پیدا کنید. هیچ مانعی در استفاده از آن وجود ندارد و در استفاده از آن کمبودی به لحاظ راحتی استفاده احساس نخواهید کرد. این حقیقت که کول ولت قابلیت استفاده در موبایل را دارد نشان دهنده میزان استفاده آسان از آن می باشد. در حالت کلی، عملکرد عالی در این زمینه دارد.

مقایسه کیف پول رمزارزها

درست مثل کول ولت، لجر نیز هیچ مشکلی در این زمینه ندارد. استفاده از آن بسیار ساده است و دارای فیچرهای غیرکاربردی که کاربران را سردرگم می کند، نمی باشد. لجر دارای دو دکمه است و تمام عملیات ها در اسکرین انجام و دیده می شود.

مقایسه کیف پول رمزارزها

ترزور نیز از کاربری بسیار ساده ای برخوردار است. مانند لجر می توانید تمام عملیات را در اسکرین ببینید. اگرچه، رابط اصلی در وب سایت ویژه ای قرار دارد. با اینکه استفاده از این کیف پول در حالت کلی ساده است، ترزور به کاربرانی که تمایل داشته باشند توانایی دیدن اطلاعات پیچیده تر و فیچرهای خاص تری را می دهد.

مقایسه کیف پول رمزارزها

پشتیبانی از رمزارزها:

این ویژگی یکی از مهم ترین ویژگی های است که یک کیف پول رمزارز باید داشته باشد. کول ولت به کاربران اجازه ذخیره 6 رمزارز اصلی یعنی بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم، توکن ERC 20 و همچنین توکن بیت دگری BDG، لیت کوین، و ریپل را می دهد. اگرچه تعداد زیادی از رمزارزها را پوشش نمی دهد می توان گفت تقریباً تمام رمزارزهای مهم را پشتیبانی می کند.

علاوه بر سکه های رمزنگاری اصلی، لجر از چندین رمزارز پشتیبانی می کند. اگر تمایل دارید رمزارزهایی را که چندان شناخته شده نیستند را داشته باشید کیف پول لجر بهترین انتخاب برای شما است.

مانند لجر، ترزور نیزاز تعداد زیادی آلت کوین علاوه بر موارد اصلی پشتیبانی می کند. این حقیقت که ترزور به کاربران اجازه ذخیره سکه هایی مثل دش، نِم، ETH کلاسیک و دوج کوین را می دهد، این ابزار را برای افرادی که به آلت کوین علاقه دارند بسیار جذاب می کند.

جنبه های بصری:

کیف پول کول ولت اس

کیف پول کول ولت بخاطر داشتن ظاهر بسیار باریک و تخت از دیگران مدعیان پیشی گرفته است. این کیف پول دارای ظاهری کلاسیک بوده که نظر همگان را به خود جلب می کند. نکته مهم دیگر در مورد طراحی این کیف پول این است که براحتی در هر جایی جا می گیرد و بنابراین استفاده و حمل آن ساده است.

لجر شبیه USBهای معمولی می باشد، هم از نظر شکل ظاهری و هم از نظر سایز. ظاهر فلزی آن باعث می شود که کمتر جلب توجه کند. این ویژگی وقتی در مورد کیف پول رمرارزها صحبت می کنیم یک امتیاز مثبت می باشد.

از بین این سه کیف پول ترزور دارای ظاهری خاص تر و قدیمی تر است. از نظر اندازه و شکل مشکلی برای استفاده ایجاد نمی کند اما به لحاظ زیبایی ظاهری دارای نواقصی است.

قیمت:

کول ولت دو گزینه در اختیار شما قرار می دهد کیف پول اصلی و کیف پول شماره دو. قیمت کیف پول اصلی 99 دلار است درحالیکه کیف پول شماره دو قیمتی معادل با 159 دلار دارد.

کیف پول کول ولت

لجر دارای قیمت 59 یورو معادل با 68 دلار است.

کیف پول لجر نانو اس

قیمت ترزورمدل T 189.29 یورو معادل 206.85 دلار می باشد.

کیف پول ترزور

بین این سه کیف پول لجر ارزانترین است و ترزور به طرز عجیبی از بقیه گرانتر است. کول ولت گزینه مناسب تری است از آنجائیکه با داشتن قیمت مناسب شامل ویژگی های عالی نیز می باشد.

مزایا و معایب :

در نهایت، اجازه دهید مروری بر مزایا و معایب هر یک از سه کیف پول مذکور را داشته باشیم.

مزایای کول ولت :

 • امنیت بالا
 • ظاهر شکیل
 • ضد آب
 • کاربری مناسب برای تازه کارها

معایب کول ولت:

 • Open-source نیست.
 • از تعداد کمی از رمزارزها پشتیبانی می کند.

مزایای لجر:

 • پشتیبانی ازرمزارزهای مختلف
 • پشتیبانی و سازگاری با تعدادی از کیف پول های گرم
 • به نسبت قیمت کیفیت بالایی دارد

معایب لجر:

 • شکل ظاهری قدیمی
 • دشواری در مراحل ستاپ و وارد شدن به اپ

مزایای ترزور:

 • شناخته شده
 • کاربری ساده
 • امنیت بالا
 • کاربرپسند

معایب ترزور:

 • قیمت بالا
 • کاربری فقط از طریق صفحه لمسی

نتیجه گیری:

همان طور که مشاهده می کنید هر یک از کیف پول ها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند. هر کاربر براساس نیازها و انتظارات خود دست به انتخاب یک کیف پول خاص می زند و این انتخاب برای همه کاربران یکسان نخواهد بود.

هدف این راهنما خرید یک کیف پول خاص نبود بلکه هدف ما پرداختن به مزایا و معایب هر کدام و واگذاری انتخاب آن به خود شما بوده است. امیدوارم که توانسته باشیم در این زمینه به شما کمکی کرده باشیم.

0

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید