نایس هش

با افزایش قیمت و محبوبیت بیت کوین و بالا رفتن قیمت آن، هر روزه افراد بیشتری جذب دنیای ماینینگ بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی و تشکیل دادن بلاک های بلاک چین می شوند. تقریبا همه از این مسئله آگاه هستند که این فناوری تاثیر به سزایی در آینده تمام دنیا خواهد داشت. درست مانند اینکه اینترنت دوباره اختراع شده باشد. همه فکر می کردند که فناوری ارز دیجیتال و بلاک چین در آینده ای نزدیک از بین خواهد رفت، ولی تقریبا همه مردم به این آگاهی رسیده اند که این فناوری ها قصد محو شدن در دنیای پر سرعت تکنولوژی را ندارند و روز به روز پیشرفت کرده و به بخش بزرگتری از زندگی ما مبدل می شوند.در این مقاله قصد داریم تا شما را با یک نرم افزار ماینینگ ساده به نام نایس هش آشنا کنیم

نایس هش چیست؟

استخراج ارز دیجیتال بسیار سخت به نظر می رسد و می توان گفت که چندان کار آسانی نیز نیست، ولی هنگامی که ابزار آن را در اختیار داشته باشید و با مفاهیمی مانند کیف پول BTC و آدرس BTC و یا ارز دیجیتال آشنا شوید، در مسیر درست قرار خواهید گرفت و خواهید توانست با استفاده از ماینرهایی مانند نایس هش در یک روند بدون عیب و نقص به استخراج بیت کوین بپردازید. در این مقاله، به این مسئله خواهیم پرداخت که چطور با استفاده از نرم افزار Nicehash که یک ماینر ارز دیجیتالی بسیار ساده است، می توانید به استخراج بیت کوین بپردازید.
برای شروع ماینینگ به وسیله نایس هش به تعدادی ابزار نیاز خواهید داشت که به کمک آنها می توانید به استخراج بیت کوین بپردازید. در ادامه به معرفی ابزار مورد نیاز برای استفاده از نرم افزار Nicehash خواهیم پرداخت.

کیف پول دیجیتالی

یکی از مهم ترین ابزارهای مورد نیاز برای استفاده از نایس هش، کیف پول دیجییتالی است. کیف پول های دیجیتالی بسیار زیادی در دنیا وجود دارند، ولی در این مقاله الویت و ترجیح را بر پایه ترکیب کیف پول های Jaxx و Exodus گذاشته ایم. کیف پول Jaxx بر روی تمام پلت فرم ها، ویندوز، مک، iOS، اندوید و دیگر پلت فرم ها در دسترس است. یکی از بزرگ ترین فواید Jaxx و یا Exodus دارا بودن ابزار ShapeShift است. مطمئنا تعدادی از شما با این ابزار آشنایی لازم را دارید، ولی در صورت عدم آشنایی با این ابزار، ShapeShift یک ابزار بسیار کاربردی برای کسانی است که به صورت روزانه به داد و ستد ارزهای دیجیتالی نمی پردازند.

PC و تعداد زیادی GPU

برای ماینینگ ارز دیجیتالی به 50 کارت گرافیک نیاز نخواهید داشت و حتی یک کارت گرافیکی نیز برای ماینینگ کافی است. حتی یک لپ تاپ و CPU معمولی نیز برای ماینینگ کافی است. شما می توانید برای ماینینگ از CPU، HDD و GPU استفاده کنید. برای شروع یک PC با سیستم عامل ویندوز و کارت گرافیک کافی است.
مطمئنا AMD یکی از بهترین گزینه ها برای ماینینگ (مخصوصا در مورد اتریوم) به شمار می رود، . ولی با این حال، حتی کارت گرافیک Radeon RX Vega نیز هنگام ماینینگ به طرز عجیبی داغ می شود. در این مقاله به توضیح در مورد برتری NVIDIA و AMD نخواهیم پرداخت، ولی در صورتی که کارت گرافیکی یا کارکرد خنک تری را ترجیح می دهید، NVIDIA GeForce GTX 10 به شما پیشنهاد می شود، و اگر کارت گرافیکی را ترجیج می دهید که ساعت ها بدون افت عملکرد به فعالیت خود ادامه دهد، AMD به شما پیشنهاد می شود.

زمان

زمان یکی از اصلی ترین فاکتورها به شمار می رود. این تصور که با 10 دقیقه زمان گذاشتن برای آغاز کار می توانید به راحتی به کارهای خود برسید و سیستم را به حال خود رها کرده، و در انتها بیت کوین های خود را به پول نقد تبدیل کنید، خیال باطلی بیش نیست. اگر از یک PCساده به همراه یک کارت گرافیک استفاده می کنید، روند بسیار ساده ای را پیش رو خواهید داشت. کافی است کیف پول Jaxx و یا Exodus را نصب کنید و کیف پول BTC و آدرس BTC را بر روی آن تنظیم کنید. در نهایت کافی است برنامه ماینینگ خود، مانند نایس هش را به کار انداخته و به کسب درآمد بپردازید. اگر از چند PC که هرکدام مجهز به چند کارت گرافیک است استفاده می کنید، این روند به یک روند زمان بر تبدیل می شود و باید زمان زیادی را صرف استخراج ارز دیجیتال کنید. هر چقدر تعداد سیستم های شما بیشتر شود، باید زمان بیشتری را صرف روند ماینینگ کنید. استفاده از نرم افزارهای ماینینگ مانند نرم افزار Nicehash تاثیری بر زمان لازم برای ماینینگ نخواهد داشت. با افزایش تعداد سیستم ها باید زمان بیشتری را صرف خنک کردن آنها کنید. با افزایش تعداد سیستم ها گرم شدن و خنک کردن سیستم ها، سر و صدا و اینترنت به مشکل هایی مبدل می شوند که باید برای رفع آنها زمان صرف کنید. تمامی این مسائل، نکات مهمی هستند که باید قبل از آغاز روند ماینینگ با آنها آشنایی داشته باشید و خود را برای آن آماده کنید.

مصرف انرژی

یکی دیگر از فاکتورهایی که قبل از شروع استخراج باید در نظر داشته باشید میزان مصرف انرژی و هزینه آن برای شماست. با در نظر گرفتن این فاکتور و یک محاسبه ساده می توانید نتیجه گیری کنید که ماینینگ برای شما سود آور خواهد بود یا نه. خوشبختانه نایس هش یک ابزار بسیار کاربردی در وبسایت خود تهیه دیده که به شما این اجازه را می دهد تا هزینه های مصرف برق و سخت افزار خود را انتخاب کنید و این ابزار نرم افزار Nicehash میزان درآمد تقریبی روزانه، ماهانه و سالانه شما را محاسبه خواهد کرد.

آموزش Nicehash

گزینه های زیادی برای ماینینگ ارزهای دیجیتال در اختیار افراد قرار دارد. از آنجایی که نمی توان بیت کوین را به کمک کارت های گرافیک معمولی استخراج کرد و برای استخراج آن به ASIC نیاز خواهید داشت که سخت افزار مخصوص استخراج بیت کوین به شمار می رود، گزینه هایی برای استخراج ارزهای دیجیتالی خاص مانند اتریوم و Zcash وجود دارد. اگر به دنبال ساده ترین راه برای کسب درآمد هستید، نایس هش بهترین گزینه برای شما خواهد بود. نایس هش خدمات بسیار مناسبی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. از جمله این خدمات می توان به چند مورد اشاره داشت. نایس هش برای شما بیت کوین استخراج می کند. پرداخت های بیت کوین نرم افزار Nicehash از 0.001 بیت کوین آغاز می شود. پرداخت های نایس هش به صورت روزانه انجام می شود و برای استفاده از نایس هش به ثبت نام نیاز نخواهید داشت. نرم افزار Nicehash به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و دارای راهنمایی بسیار ساده برای کاربران است.

مراحل شروع کار با نایس هش

مرحله اول: نایس هش را دانلود کنید و گزینه مربوط به اینکه می خواهید از CPU و یا GPU استفاده کنید را انتخاب کنید.

آموزش نایس هش
مرحله دوم: دانلود نرم افزار Nicehash را کامل کنید.

آموزش نایس هش آموزش نایس هش

نایس هش نرم افزار رایگانی است که به شما امکان استخراج بیت کوین را می دهد

آموزش نایس هش

بعد از دانلود نایس هش، این نرم افزار شروع به بررسی سیستم شما کرده و قسمت هایی که می توان از آنها برای ماینینگ استفاده کرد را بررسی خواهد کرد. این قسمت ها شامل سخت افزارهایی مانند CPU و GPU می شود. این نرم افزار قابلیت این سخت افزارها و سازگار پذیری آنها را با الگوریتم های مورد نظر برای ماینینگ بررسی می کند. این مرحله چند دقیقه به طول خواهد انجامید، پس صبور باشید. در طول بررسسی سیستم توسط نایس هش، برنامه دیگری را در PC خود اجرا نکنید.

بعد از اتمام این مرحله، کافی است که آدرس BTC خود را وارد کنید.

نرم افزار Nicehash + آدرس کیف پول BTC

سر انجام به مهم ترین بخش خواهیم رسید، کسب درآمد و دریافت پول. بعد از باز کردن نایس هش و بررسی سیستم و سخت افزارهای آن شامل CPU و GPU زمان آن می رسد که آدرس کیف پول BTC خود را وارد کنید.

در سمت چپ خود کلمه WALLET به معنای کیف پول را خواهید دید. کافی است بر روی این گزینه کلیک کرده و آدرس کیف پول BTC خود را وارد کنید مبالغ کسب شده را دریافت کنید.

آموزش نایس هش

در نرم افزار Nicehash حتی راهنمای اینکه چطور می توانید آدرس کیف پول BTC برای خود داشته باشید نیز وجود دارد.

تننظیمات کیف پول Exodus

تنظیم آدرس کیف پول BTC برای دریافت ارزهای دیجیتالی در 3 مرحله بسیار ساده انجام می شود.

کیف پول Exodus

Exodus را باز کنید ، در سمت چپ گزینه Wallet را خواهید دید.

کیف پول Exodus

با باز شدن پنجره بعدی با دو گزینه مواجه خواهید شد. Send و receive. بر روی receive کلیک کنید.

کیف پول Exodus

به همین سادگی آدرس منحصصر به فرد خود را دریافت کرده اید که هر زمان بخواهید می توانید آن را در نایس هش کپی کنید.

هزینه ها و نگهداری

موارد دیگری که هنگام ماینینگ ارز دیجیتالی باید در نظر داشته باشید شامل محل زندگی، آب و هوا، بزرگی خانه شما و هزینه خنک کردن مجموعه کارت های گرافیکی می شود.

اگر تنها از یک PC برای ماینینگ استفاده می کنید، لازم نیست هزینه اضافی برای دستگاه های خنک کننده بپردازید، و تنها کافی است با بررسی میزان مصرف و برق و هزینه های آن به نتیجه برسید که ماینینگ برای شما به صرفه است یا خیر. ولی در صورتی که از تعداد زیادی سیستم و کارت گرافیکی استفاده می کنید، برای خنک کردن این مجموعه به دستگاه های تهویه هوا نیاز خواهید داشت که خرید و فعالیت آن نیز برای شما هزینه بر خواهد بود.

اگر در محلی زندگی می کنید که آب و هوای بسیار گرمی دارد، هزینه های تهویه و خنک کردن سخت افزارهای ماینینگ به شکل قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد. پس فارغ از انتخاب نرم افزار ماینینگ مناسب مانند نایس هش، باید هزینه های ماینینگ به شکل دقیق بررسی شود و با در نظر گرفتن تمامی این نکات برآورد درستی از سود دهی ماینینگ انجام گیرد. در پاره ای از اوقات استخراج به هیچ عنوان به صرفه نخواهد بود. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که قرار نیست تنها طی چند روز به درآمد آن چنانی دست پیدا کنید و این روند زمان بر خواهد بود. سعی داشته باشید تا هزینه ها را بر اساس گرمای هوا و فاکتورهایی که در گذشته گقته شد به صورت روزانه بررسی کنید. همان طور که توضیح داده شد، ماینینگ به کمک نایس هش بسیار ساده است و تنها هزینه های ماینینگ است که این روند را به روندی پر سود و یا زیان ده تبدیل می کند.

استخر نایس هش

در ادامه به معرفی استخر نایس هش و نکات مربوط به آن خواهیم پرداخت.

استخر نایس هش چه فوایدی دارد؟

یکی از بزرگترین و مهم ترین فواید استخر نایس هش، توان هش بسیار بالای آن است. یکی دیگر از امکانات استخر نایس هش، این است که برای تست کردن استخر به سخت افزار خاصی نیاز نخواهند داشت و افراد می توانند توان هش را از نایس هش اجاره کنند. به این ترتیب می توانید اطمینان حاصل کنید که استخر شما با توان بالای هش آماده به کار است.

تنظیم کردن استخر برای سازگاری هرچه بیشتر با نایس هش

پیشنهاد می شود که برای کارایی هرچه بیشتر استخر نایس هش، آن را بر روی تنظیمات خودکار قرار دهید تا به صورت خودکار به نایس هش متصل شود. در غیر این صورت استخر نایس هش خود را به صورت دستی به شکلی تنظیم کنید که درگاه های ارتباطی نایس هش متصل شود. در صورتی که قادر نبودید تنظیمات خودکار برای اتصال به استخر نایس هش را فعال کنید، درگاه های اتصال به نایس هش را باز کرده و آن را در بخش های FAQ و HELP در راهنمای شروع در اختیار کاربران خود قرار دهید.

اتصال به استخر نایس هش باید به اندازه ای قوی باشد که کاربران کنترل کافی بر روی فعالیت خود در استخر داشته و دارای ارتباط مستمر و پایدار باشند. در نظر داشته باشید که قرار دادن تنظیمات بر روی سطح کافی از سختی حجم فشار وارده بر روی سرور های استخر نایس هش را کاهش خواهد داد و در نتیجه روند ماینینگ بسیار پایدارتر خواهد بود.

چند نکته برای صاحبان استخر نایس هش

بر اساس صاحبان استخر با تجربه، تست کردن استخر قبل از باز کردن آن، به کارایی آن در دراز مدت کمک بسیار زیادی خواهد کرد. بسیار ضروری است که پایداری سیستم، پروتکل ها و نرم افزارها را بررسی کنید. باید از این مسئله اطمینان حاصل کنید که استخر از روز اول آماده به کار است. نایس هش دارای یک توان هش پشتیبان نیز هست که در زمان نیاز و در صورت بروز مشکلات، روند ماینینگ را پایدار و بدون تغییر نگه خواهد داشت. این نکته از تصمیم کاربران برای استفاده از استخرهای دیگر و ترک کردن استخر شما جلوگیری خواهد کرد. در زمان قطع قدرت هش، با استفاده از توان هش پشتیبان استخر نایس هش، می توان قدرت هش و ماینینگ را به حالت عادی باز گرداند.

استخراج ابری در استخر

افرادی هستند که سخت افزارهای استخراج را در اختیار ندارند، اما بر روی اجاره کردن و یا خرید قدرت هش سرمایه گذاری می کنند. از آنجایی که نایس هش بزرگترین و ارزان ترین ارائه دهنده توان هش به شمار می رود، بیشتر قدرت هش آن در بازار در اختیار خریداران و یا اجاره کنندگان قرار می گیرد. به صاحبان استخر پیشنهاد می شود که برای گسترش استخر خود، استخر خود را با نایس هش سازگار کنند. به این ترتیب کاربران بیشتری با توجه به قدرت هش و خدمات ارائه شده، به استخر نایس هش شما جذب خواهند شد.

شرایط سختی استخر

از این مسئله اطمینان حاصل کنید که استخر نایس هش شما با درجه سختی پیشنهاد شده به فعالیت می پردازد. در غیر این صورت درخواست خرید توان هش بر روی استخر شما رد خواهد شد. سختی استخراج برای الگوریتم های مختلف در طول زمان دچار تغییراتی می شود. بنا بر این برای تنظیم درجه سختی، حد اقل سختی در طول زمان در نظر گرفته می شود. بهترین راه برای دنبال کردن به روز رسانی ها و انجام دادن تنظیمات خودکار بر روی استخر نایس هش، بررسی دائمی API است. با بررسی API از آخرین آپدیت ها در مورد شرایط و درجه سختی الگوریتم ها آشنا خواهید شد.

ALGORITHMS DIFFICULTY
Scrypt >= 1000000
SHA256 >= 1000000
ScryptNf >= 32
X11 >= 128
X13 >= 2
Keccak >= 8191
X15 >= 2
Nist5 >= 0.1
NeoScrypt >= 65535
Lyra2RE >= 4
WhirlpoolX >= 0.02
Qubit >= 1
Quark >= 0.2
Axiom >= 0.00002
Lyra2REv2 >= 512
ScryptJaneNf16 >= 32
Blake256r8 >= 128
Blake256r14 >= 256
Blake256r8vnl >= 128
Hodl >= 16
DaggerHashimoto >= 2
Decred >= 8
CryptoNight >= 6400000
Lbry >= 32768
Equihash >= 65536
Pascal >= 16
X11Gost >= 0.1
Sia >= 127
Blake2s >= 64
Skunk >= 0.1
CryptoNightV7 >= 400000
CryptoNightHeavy >= 400000
Lyra2Z >= 32
X16R >= 16
CryptoNightV8 >= 400000
SHA256AsicBoost >= 1000000
Zhash >= 4096
Beam >= 4096
GrinCuckaroo29 >= 512
GrinCuckatoo31 >= 512
Lyra2REv3 >= 512
MTP >= 64000
CryptoNightR >= 800000
0

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید