کیف پول رمزنگاری شده

کیف پول رمزنگاری شده یک نرم افزار است که می توانید در آن کلیدهای عمومی و خصوصی را ذخیره کنید و با بلاک چین های دیگر در ارتباط باشید. به این تریب کاربران می توانند ارزهای دیجیتالی را دریافت و ارسال کنند و حساب خود را تحت نظر داشته باشند. اگر می خواهید از بیت کوین و یا هر ارز دیجیتالی دیگری استفاده کنید ، باید یک کیف پول رمزنگاری شده داشته باشید.

کیف پول رمزنگاری شده چگونه کار می کنند؟

میلیون ها نفر از کیف پول رمزنگاری شده استفاده می کنند، اما اکثر مردم در مورد طرز کار آن دچار سوء تفاهم می شوند. بر خلاف کیف پول های سنتی، کیف پول رمزنگاری شده برای نگهداری از ارز استفاده نمی شوند. در واقع ، ارزها در یک محل خاص ذخیره نمی شوند و یا به شکل فیزیکی در جایی نخواهند بود. تمام چیزی که در این کیف پول رمزنگاری شده وجود دارد، سوابق ثبت و ضبط شده تراکنش ها در بلاک چین  خواهد بود.

کیف پول رمزنگاری شده نرم افزارهایی هستند که کلید خصوصی و عمومی را که با بقیه کلیدها در بلاک چین در ارتباط هستند در خود نگه می دارند و به شما این اجازه را می دهند که جزییات حساب خود را در هر زمان و مکانی رصد کنید، و هر کاری را که با حساب شما در ارتباط است، شامل دریافت و ارسال پول را انجام دهید. زمانی که کسی برای شما بیت کوین یا یکی دیگر از ارزهای رمزنگاری شده را ارسال می کند، در واقع مالکیت این ارزها را به آدرس کیف پول رمزنگاری شده دیجیتالی شما منتقل می کند. برای اینکه شما بتوانید این ارزها را خرج کنید و بتوانید این ارز جا به جا شده را آزاد کنید، کلید خصوصی کیف پول دیجیتالی شما، باید با کلید عمومی که این ارز به آن منتقل شده است تطابق داشته باشد. اگر این کلید خصوصی و کلید عمومی تطبیق و هم خوانی داشته باشند، ارز به حساب کیف پول رمز نگاری شده شما منتقل خواهد شد، و در ادامه از حساب کیف پول دیجیتالی فرستنده کم خواهد شد. در واقع خبری از جا به جایی سکه های واقعی نیست. سوابق این تراکنش در بلاک چین  ثبت خواهد شد و تغییراتی که در مانده حساب دیجیتالی شما ایجاد شده، در کیف پول رمزنگاری شده شما ثبت خواهد شد.

انواع کیف پول رمزنگاری شده

انواع مختلفی از کیف پول رمزنگاری شده وجود دارد که هر کدام راه های مختلفی را برای دسترسی به ارز های دیجیتالی در اختیار شما قرار می دهند. کیف پول های دیجیتالی را می توان به سه بخش اصلی تقسیم کرد، نرم افزار، سخت افزار ، و کاغذ. کیف پول نرم افزاری شامل انواعی مانند کامپیوتری، موبایلی و آنلاین می شود.

  • کامپیوتری: این کیف پول رمزنگاری شده بر روی کامپیوتر خانگی و یا لپ تاپ دانلود می شود. این کیف پول ها فقط از طریق یک کامپیوتر، یعنی کامپیوتری که روی آن دانلود شده اند قابل دسترسی و استفاده هستند. کیف پول های کتمپیوتری دارای یکی از بالاترین ضریب های امنتی هستند، با این حال اگر کامپیوتر هک شود و یا با ویروس آلوده شود، احتمال اینکه کیف پول دچار سوء استفاده قرار بگیرد وجود دارد که در این حالت ممکن است حساب شما یه کلی تخلیه شود.
  • آنلاین: کیف پول های این چنینی بر روی یک ابر فعال خواهند بود و از طریق هر کامپیوتر و در هر محلی قابل دسترسی خواهند بود. با اینکه استفاده از این نوع کیف پول رمزنگاری شده راحت تر است، کیف پولهای آنلاین، کلید خصوصی شما را به صورت آنلاین ذخیره می کنند، که همین امر باعث می شود امنیت این سیستم تا حدی کاهش پیدا کرده و بیشتر در خطر هک شدن و سارقان اینترنتی قرار بگیرد.
  • موبایلی: کیف پول های این چنینی در قالب یک اپلیکیشن بر روی موبایل استفاده می شوند و بسیار کاربردی هستند، چرا که می توان بعضی از پرداخت های فروشگاهی را نیز به کمک آنها انجام داد. کیف پول های موبایلی کوچکتر و کم حجم تر از کامپیوتری هستند و این به واسطه فضای کمتر و محدودیت های تلفن همراه است.
  • سخت افزار: یکی از تفاوت های کیف پول های سخت افزاری با کیف پول های نرم افزاری در این است که کلید خصوصی در این کیف پول ها بر روی یک وسیله سخت افزاری مانند USB ذخیره می شود. با اینکه تراکنش ها در این کیف پول ها نیز به صورت آنلاین انجام می شود، این کیف پول ها به صورت آفلاین ذخیره می شوند و به این ترتیب، امنیت آنها به مراتب بیشتر خواهد بود. کیف پول های سخت افزاری با بسترهای اینترنتی مختلف سازگار هستند و می توان ارزهای مختلفی را در آنها ذخیره کرد. این بستگی به شما دارد که بخواهید از کدام یک از ارزها استفاده کنید. کاربران می توانند به راحنی USB را به هر دستگاهی متصل کنند، به اینترنت متصل شوند، کد را وارد کنند، تراکنش را انجام دهند و آن را تایید کنند. کیف پول های سخت افزاری این امکان را به شما می دهند تا تراکنش ها را به راحتی انجام داده  بعد از اطلاعات را به صورت آفلایم و در امنیت کامل نزد خود نگه دارید.
  • کاغذی: طرز استفاده از این کیف پول ها نیز بسیار ساده است و امنیت آن نیز بسیار بالا است. در حالی که کیف پول کاغذی می تواند به معنای کاغذی باشد که کلید خصوصی و عمومی بر روی آن ذخیره شده است، می تواند به معنای نرم افزاری باشد که که از آن برای ایجاد کلیدها استفاده می شود که بعدا می توان کپی از آنها تهیه کرد. استفاده از کیف پول های کاغذی بسیار ساده است. منتقل کردن بیت کوین و یا هر ارز دیجیتالی دیگر به حساب شما، به راحتی و با انتقال مییزان مورد نظر به کلید عمومی که روی کف پول کاغذی نمایش داده شده است اتفاق می افتد. از سوی دیگر، اگر تمایل داشته باشید ارزهای خود را منتقل و یا خرج کنید، کافی است مبلغ مورد نظر را از کیف پول کاغذی خود به کیف پول نرم افزاری خود منتقل کنید. به این روند در اصطلاح جارو کردن گفته می شود. این روند یا به صورت دستی و با وارد کردن کلید خصوصی و یا با اسکن کردن کد QR روی کیف پول کاغذی قابل انجام است.

امنیت کیف پول رمزنگاری شده

این کیف پول ها تا حدود مختلفی دارای امنیت هستند. میزان امنیت بستگی به کیف پولی دارد که از آن استفاده می کنید. امنیت این کیف پول ها به اپراتورها نیز بستگی دارد. یک سرور شبکه دارای ریسک بسیار بالاتری نسبت به ذخیره کردن اطلاعات به صورت آفلاین است. کیف پول های آنلاین ممکن است در خطر حمله هکرها و سارقان اینترنتی قرار بگیرند و به این وسیله حساب آنها مورد دستبرد قرار گیرد. از سوی دیگر کیف پول های آفلاین قابل هک کردن نیستند، چرا که به هیچ اینترنت و شبکه ای متصل نیستند، و وابسته به امنیت شبکه و شخص ثالث نیستند.

با اینکه کیف پول های آنلاین اثبات کرده اند که نسبت به حملات احتمالی مصون هستند، با این حال لازم است بعضی از نکات امنیتی رعایت شود تا استفاده از این کبف پول ها کاملا بدون ریسک باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید، که در صورتی که کلید خصوصی خود را گم کنید، بدون در نظر گرفتن نوع کیف پول، به این معنی است که پول خود را از دست داده اید. همچنین، در صورتی که اگر کیف پول شما هک شود و یا پول را برای یک کلاهبردار ارسال کنید، هیچ راهی وجود ندارد که تراکنش انجام شده را برگردانید. لازم است که نکات امنیتی ار در نظر داشته باشید و بسیار محتاطانه رفتار کنید.

  • از کیف پول دیجیتالی خود بکاپ بگیرید. مقدار کمی از ارز دیجیتالی خود را برای استفاده روزمره روی کیف پول قرار دهید. مبالغ بالای پس انداز خود را در محلی بسیار امن ذخیره کنید. بکا گرفتن و ذخیره کردن کیف پول بر روی USB ه شما کمک می کند تا در محیط امن آفلاین اطلاعات خود را ذخیره کنید و در صورت دزدیده شدن و یا گم شدن اطلاعات خود را بازیابی کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که همیشه در خطر هکرها قرار خاهید داشت. در واقع در صورتی که تصمیم بگیرید از کیف پول آنلاین استفاده کنید، همیشه در خطر قرار خواهید داشت و با در برابر این خطرات از خود محافظت کنید.
  • نرم افزار خود را آپدیت کنید. با به روز نگه داشتن نرم افزار خود، همیشه بالاترین سطح امنیت را خواهید داشت. نه تنها باید نرم افزار کیف پول خود را به روز نگه دارید، نرم افزار موبایل و کامپیوتر خود را نیز باید به روز رسانی کنید.
  • لایه های امنیتی بیشتری در نظر بگیرید. هر چقدر لایه های امنیتی بیشتر باشند، امنیت سیستم شما بیشتر خواهد بود. در نظر گرفتن یک رمز عبور پیچیده وطولانی و نیاز به رمز عبور برای برداشت وجه اولین قدم خواهد بود. از کیف پول هایی استفاده کنید که سابقه خوبی دارند و لایه های امنیتی بیشتری را ارائه می دهند. لایه هایی مانند تایید دو مرحله ای و نیاز به رمز عبور برای هر بار باز کرد کیف پول.

چند ارز همزمان یا تک ارزی؟

با اینکه بیت کوین با اختلاف شناخته شده ترین ارز دیجیتالی است، صد ها ارز دیجیتالی جدید نیز پدید آمده اند. هر کدام از این ارزها دارای اکوسیستم و زیرساخت های گوناگونی هستند. اگر مشتاق هستید که از ارزهای دیجیتالی مختلفی استفاده کنید، خببر خوب برای شما این است که نیازی نیست برای هر کدام از این ارز ها از یک کیف پول دیجیتالی جداگانه استفاده کنید. شما می توانید از کیف پول های دیجیتالی استفاده کنید که جند ارز دیجیتالی را به طور همزمان پشتیبانی می کنند. به جای اینکه از چند کیف پول دیجیتالی استفاده کنید، می توانید از این سیستم استفاده کنید که بسیار برای کاربران راحت تر است.

تراکنش ها هزینه ای برای کاربران دارند؟

جواب بسیار واضحی برای این سوال وجود ندارد. در کل، هزینه تراکنش به صورت سنتی بخشی کوچکی از ترامنش انجام شده را در بر می گیرد. بعضی از مواقع، هزینه هایی برای انواع خاصی از تراکنش ها به عنوان هزینه تراکنش به استخراج کنندگام پرداخت می شود. در حالی که بعضی دیگر از تراکنش ها هیچ هزینه ای ندارند. در بعضی از مواقع این امکان وجود دارد که هزینه را خود شما تعیین کنید. در راهنما این گونه آمده است که برای تراکنشی با متوسط 226 بایت هزینه ای بالغ بر 18080 ساتوشی معادل با 0.12 دلار تعیین شده است. در بعضی مواقع اگر هزینه کمی را برای تراکنش خود در نظر بگیرید در الویت های پایین تر قرار خواهد گرفت. در این حالت بعضی مواقع روزها طول خواهد کشید تا تراکنش شما تایید شود. اگر مایل هستید که تراکنش شمت به سرعت انجام شود، لازم است که هزینه تراکنش را کمی بیشتر در نظر بگیرید تا در الویت بالاتر قرار بگیرد. هزینه تراکنش مسئله چندان نگران کننده ای نیستت. در هر صورت یا این هزینه بسیار ناچیز است، یا خودتان آن را تعیین خواهید کرد و یا اصلا هزینه ای را پرداخت نخواهید کرد. که این به خودی خود پیشرفت بزرگی نسبت به گذشته به شمار می رود.

آیا کیف پول رمزنگاری شده ، نا شناس خواهد بود؟

شاید بتوان گفت این گونه است. ولی واقعا به معنای حقیقی این طور نیست. کیف پول ها نیز با اسم مستعار فعالیت می کنند. در حالی که کیف پول ها به هویت اصلی کاربران متصل نیستند، تمام تراکنش ها به صورت دائمی و عمومی بر روی بلاک چین  ذخیره می شوند. اسم و آدرس شما موجود نخواهد بود، ولی اطلاعات مربوط به آدرس کیف پول شما تقریبا قابل ردیابی خواهد بود. با اینکه تلاش های بسیار زیادی برای ناشناس ماندن و امنیت کاربران انجام می شود، در نهایت ناشناس ماندن به طور قطعی تقریبا امری غیر ممکن خواهد بود.

بهترین کیف پول رمزنگاری شده

در این مورد برای پاسخ باید گفت که لیست بلند بالا و در حال رشدی از گزینه ها وجود دارد. به هر حال قبل از انتخاب کیف پول دیجیتالی مورد نظر باید این سوال را از خود بپرسید که به چه شکلی قصد استفاده از آن را دارید.

آیا قصد دارید که از این کیف پول به صورت روزمره برای خرید کردن استفاده کنید و یا قصد دارید برای جمع آوری ارز دیجیتالی و سرمایه گذاری از آن استفاده کنید؟

آیا قصد دارید از چند ارز مختلف استفاده کنید و یا تنها از یک ارز استفاده خواهید کرد؟

آیا قصد دارید از هر محلی به کیف پول خود دسترسی داشته باشید و یا تنها دسترسی از خانه برای شما کافی خواهد بود؟

برای انتخاب بهترین گزینه برای خود، لازم است که تمامی این سوالات را به دقت پاسخ دهید.

کیف پول اتمیک Atomic

کیف پول اتمیک یکی از بهترین گزینه ها برای ذخیره ارزهای دیجیتالی به شمار می رود که بر روی آن قابلیت ذخیره و استفاده بیش از 300 مدل از ارزهای دیجیتالی را خواهید داشت. رمزنگاری و امکانات این کیف پول به صورت دائمی به روز رسانی می شود. کلیدهای خصوصی روی سیستم کاربر به شکل مطمئنی رمزنگتری می شوند، بنا بر این کنترل این کیف پول به صورت تمام و کمال در اختیار شما خواهد بود. این برنامه بر روی سیستم عامل های مک، ویندوز، اوبونتو، دبیان و فدورا قابل اجرا است. برای استفاده بر روی گوشی همراه نیز اپلیکیشن اندروید و iOS در بازار موجود است. استفاده از این کیف پول بسیار آسان بوده و رمزنگاری در آن به شکلی است که کیف پول دارای ضریب امنیتی بسیار بالایی است.

کیف پول برد  Bread

این کیف پول، یک کیف پول ساده برای موبایل به شمار می رود، و ارسال و دریافت بیت کوین را به اندازه ارسال یک ایمیل ساده می کند. شما می توانید این اپ را به راحتی از اپل استور و گوگل پلی دانلود کنید. برای دریافت و ارسال بیت کوین هیچ سرور مرکزی وجود نخواهد داشت. بنا بر این در تمام مدت کنترل تمام دارایی و تراکنش ها در اختیار خود شما خواهد بود. استفاده از این کیف پول دیجیتالی بسیار راحت است و امنیت آن نیز تا حد قابل توجهی بالاست.

مایسلیوم Mycellium

مایسلسوم یک کیف پول دیجیتالی بسیار پیشرفته است که برای موبایل طراحی شده. استفاده از این کیف پول به کاربران حرفه ای شدیدا پیشنهاد می شود. این اپ این اجازه به تمام کاربرانی که گوشی اندروید و iOS دارند می دهد تا بیت کوین را ارسال و دریافت کنند و به صورت کامل بر روی حساب خود مسلط باشند. هیچ شخص ثالثی برای استفاده از این اپ در کار نخواهد بود. این کیف پول دیجیتالی دارای ویژگی های خاصی مانند امنیت بسیار بالا، امکان تراکنش درون شبکه، ناسایی کد QR و چت امن درون شبکه را داراست. به این ترتیب می توان این کیف پول را از بهترین کیف پول ای موجود در دنیای دیجیتال دانست.

اگزادس  Exodus

این کیف پول دیجیتالی به نسبت جدید تر از بقیه کیف پول هاست و تنها برای ویندوز و کامپیوتر خانگی ارائه شده است. این برنامه ظاهر زیبایی داشته و استفاده از آن بسیار ساده است. این کیف پول ارزهایی مانند بیت کوین، اتر، و لایتکوین را پشتیبانی می کند. بکاپ گرفتن از این کیف پول نیز امری بسیار آسان است و به راحتی می توان از این کیف پول نسخه پشتیبان تهییه کرد. برای جا به جایی بیت کوین در این کیف پول هیچ نیازی به ترک کردن برنامه نیست و این امر بر روی این پلتفرم به آسانی انجام پذیر است.

کوپای Copay

این کیف پول توسط بیت پی ساخته شده است. این کیف پول یکی از بهترین های بازار به شمار می رود. اگر به دنبال یک کیف پول با طرز کار ساده می گردید، کوپای بهترین گزینه برای شما خواهد بود که می توانید به راحتی از آن بر روی گوشی، کامپیوتر و به صورت انلاین استفاده کنید. یکی از نکات مثبت این کیف پول چند امضایی بودن آن است. به این معنی که چند نفر با حساب های مختلف می توانند به صورت هم زمان از این کیف پول دیجیتالی استفاده کنند. در کل می توان گفت این کیف پول برای همه مناسب است و همیشه چیزی برای ارائه دارد. استفاده از آن نیز بسیار آسان است.

جکس Jaxx

جکس نیز از جمله کیف پول های دیجیتالی است که چندین ارز دیجیتالی را پشتیبانی می کند. این کیف پول به شکلی طراحی ده که تجربه بسیار ساده و دلنشینی را از تراکنش ارزهای دیجیتالی برای شما فراهم می کند. این کیف پول بر روی اکثر پلتفرم ها قابل اجرا است. با اتفاده از این کیف پول دیجیتالی می توانید از قابلیت تبدیل ارزهای دییتالی به یکدیگر نیز بهره ببرید. به عنوان مثال می توانید به راحتی بیت کوین را به اتر تبدیل کنید. در صورتی که قصد دارید از ارزهای مختلفی به صورت همزمان استفاده کنید، جکس یکی از بهترین گزینه ها برای شما خواهد بود.

آرموری Armory

آرموری یک کیف پول برای کامپیوتر بوده و به شکل اپن سورس طراحی شده است. امنیت این کیف پول نیز به شکل قابل توجهی بالاست. برروی این کیف پول قادر خواهید بود که تراکنش های چند امضایی را انجام دهید. قابلیت انتقال و جا به جایی کلید شخصی نیز در این کیف پول وجود دارد. ساختار این کیف پول کمی پیچیده است و اندکی برای کاربران زمان بر است که به شکل کامل با آن آشنایی پیدا کنند. این کیف پول بیشتر برای کاربران حرفه ای تر بلاک چین  و بیت کوین پینهاد می شود.

ترزور Trezor

ترزور جزء کیف پول های دیجیتالی سخت افزاری به شمار می رود و برای ذخیره حجم بالایی از بیت کوین بسیار مناسب است. هیچ بدافزاری قابلیت نفوذ به این کیف پول را ندارد و ذخیره بیت کوین در آن درست مانند نگه داشتن پول کاغذی در کیف پول است. به همان امنیت و اطمینان. این کیف پول نیز به صورت اپن سورس و کاملا شفاف طراحی شده است. استفاده از این کیف پول بسیار راحت بوده و بر وی پلتفرم های مختلف مانند ویندوز و iOS قابل اجراست. یکی از محدودیت های این کیف پول این است که حتما برای ارسال بیت کوین باید همراه شما باشد. به این ترتیب استفاده از آن تنها برای ذخیره بیت کوین پیشنهاد می شود. به این ترتیب سرمایه گذاران می توانند وقدار زیادی از بیت کوین را با امنیت کامل روی آن ذخیره کنند.

لجر نانو Ledger Nano

این کیف پول دیجیتالی، از جمله کیف پول های چند امضایی و سخت افزاری به شمار می رود و استفاده از آن به کاربرانی پیشنهاد می شود که از ارز دیجیتالی بیت کوین استفاده می کنند و علاقه مندند تا به لایه های امنیتی چند مرحله ای از حمله به حساب خود جلوگیری کنند. رمزنگاری بسیار قوی این کیف پول دیجیتالی چندان برای کاربران حد متوسط مناسب نیست و استفاده از آن بیشتر برای کاربران حرفه ای بیت کوین و بلاک چین  پیشنهاد می شود. از لحاظ سخت افزاری، این کیف پول دیجیتالی یک USB که بر اساس اسمارت کارت طراحی شده است میباشد. وزن این USB تنها 5.9 گرم بوده و ابعاد آن 39*13*4 میلیمتر است که به سختی به اندازه یک فلش درایو معمولی می شود. این کیف پول چندین ارز دیجیتالی را به طور همزمان پشتیبانی می کند. از کاستی های این کیف پول دیجیتالی می توان به نبود قابلیت مدیریت رمز عبور اشاره کرد.

گرین آدرس Green Address

این کیف پول دیجیتالی یکی از بهترین گزینه ها برای کاربران جدید به شمار می رود. کاربران قابلیت دسترسی به این کیف پول دیجیتالی را از پلتفرم های مختلف مانند کامپیوتر شخصی و موبایل در قالب های ویندوز، iOS و اندروید را خواهند داشت. از مشخصات این کیف پول می توان به چند امضایی بودن، رمز عبور دو مرحله ای برای امنیت بیشتر و تاییدیه تراکنش در فاصله زمانی بسیار کم اشاره کرد.

بلاک چین  Blockchain

بلاک چین یکی از محبوب ترین کیف پول های دیجیتالی به شمار می رود و دسترسی به آن در کامپیوتر و موبایل از طریق ویندوز و اپلیکیشن های موجود امکان پذیر است. دسترسی به این اپلیکیشن نیازمند یک رمز عبور خاص بوده و لایه های امنیتی مناسبی برای امنیت این کیف پول دیجیتالی در نظر گرفته شده است. با اینکه این کیف پول جزء کیف پول های آنلاین به شمار می رود و تراکنش ها از طریق سرور انجام می شود، با این حال این سرور ها هیچ گونه دسترسی به کلید شخصی افراد ندارند. در نهایت این کیف پول نیز مورد تایید جامعه استفاده کننده از بلاک چین  قرار گرفته و افراد بسیار زیادی برای تراکنش های بیت کوینی خود از آن استفاده می کننند.

0

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید